Nová sezona s Bílou paní

Nová sezona s Bílou paní

Publikováno: 12.03.2014
Nová sezona s Bílou paní

O týden dříve, než oficiálně začne jaro, se na Loučeni spouštějí prohlídky s Bílou paní v rámci projektu Otevřte 13.komnatu . Rozhodli jsme se, že se nebudeme řídit datem v kalendáři, ale pohledem z okna a zájmem našich návštěvníků. Prostě klidná zima naší Bílé paní definitivně skončila a od 15.března Vás zve na oblíbené tajemné prohlídky.

Již do třetí turistické sezony vstupují oblíbené prohlídky s tajemnou postavou na 10 českých a moravských hradech a zámcích. Někteří z Vás to nevědí, ale naše Bílá paní má na dalších historických objektech své "kumpány" a tak se všichni, kteří máte rádi tajemno, můžete vydat na putování po vlastech českých.

Duch, kat, skřet, student, světice, žokejka, rytíř, loupežník, to jsou někteří z těch, kteří na Vás na dalších hradech a zámcích čekají.

I cesta může být cíl

Všichni znají ten pocit, že skončí dobrý film a divák lituje, že nemá pokračování. V případě prohlídek s tajemnou Bílou paní Terezií Berkovou z Dubé, paní na Loučeni na počátku 17.století, je to ale jinak. Každý, koho prohlídka zaujala, má možnost si nechat vystavit cestovatelský pas, do něj získat první z 10 klíčů od 13.komnaty a pro další klíče si zajet na některý za zapojených objektů.

Po nasbírání alespon 7 klíčů na 7 objektech můžete nahlédnout do 13.komnaty na místě, které si sami vyberete, adát se pasovat do Řádu strážců 13.komnaty. Ten, kdo doputuje až sem, odhalí SUPERTAJEMSTVí, které znají jen strážcové 13.komnaty.

Každá z tajemných postav Vám při prohlídce bude vyprávět svůj příběh a Vy budete sbírat indicie, abyste odhalili tajemství této postavy. Kromě toho, má každá z postav svoji oblíbenou vůni, nápoj nebo pokrm. Tento ojedinělý cestovatelský zážitek můžete skutečně vnímat všemi smysly.

Prohlídky s Bílou paní jsou nejvíce oblíbené u rodin s dětmi od 8 let, tj těch, které již umí číst a psát, jelikož návštěvníci při nich dostávají hrací karty, do kterých si získané indicie zapisují. Na své si při prohlídkách přijdou všechny věkové skupiny, nevyjímaje důchodce a studenty.

Na Loučeni začínáme v předtermínu

Díky hezkému, skutečně jarnímu počasí, letos začínají na Loučeni prohlídky s Bílou paní dříve, než v předešlých letech.

Během víkendu 15. a 16. března se prohlídky konají v 11:00, 13:00 a 15:00 hodin. V dalších víkendových dnech do konce března vždy od 11:00. Rezervaci doporučujeme zde

 

 


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Z našich zážitkových dárků Vám doporučujeme


Kateřina Šrámková s manželem po 15 letech od otevření zámku v Loučeni zahájila nový projekt. V září 2021 se zrodila značka Koulier. V malé vísce Oflenda na Vysočině se začaly vyrábět foukané vánoční ozdoby s více než stoletou tradicí. Milujete Vánoce a zdobení stromečku? Pak i vám chceme předat radost, se kterou pro vás ozdoby tvoříme.

Navštivte výrobu vánočních ozdob Nakupujte vánoční ozoby na eshopu
Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací