Do adventu vstoupí zámek Loučeň pokusem o rekord

Do adventu vstoupí zámek Loučeň pokusem o rekord

Publikováno: 18.11.2011
Do adventu vstoupí zámek Loučeň pokusem o rekord

Zámek Loučeň se chystá na výrobu a instalaci největšího adventního věnce v Čechách, se kterým chce proniknout do Guinessovy knihy rekordů. Pokud se to podaří, bude to už druhý zápis zámku do seznamu národních rekordů.

Advent na zámku Loučeň začne s jednodenním předstihem před kalendářem již v sobotu 26. listopadu odpoledne. „Chceme dopřát možnost být u zahájení adventu i těm, kteří se o první adventní neděli chystají na rozsvěcení vánočních stromů ve svých obcích. Myslíme si, že náš začátek adventu bude jedinečný a nikdo z těch, kdo to vidí stejně, by se neměl dostat do časové kolize s žádným svým dalším adventním plánem. Proto tedy přineseme vánoční atmosféru na náš zámek již v sobotu," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek.

Adventní věnec, který nemá v Čechách obdoby

V čem spočívá ona výjimečnost loučeňského vstupu do adventního období? „Na zámku právě začínáme budovat obří adventní věnec s průměrem zhruba 15 metrů, který by se měl stát největším adventním věncem v zemi v celé její historii," sdělil Jiří Senohrábek. Věnec by měl vzniknout v těsné symbióze s kruhovou zámeckou kašnou a vytvářet tak impozantní kulisu při přístupu k zámku. Celý bude bohatě nasvícený a jeho čtyři svíčky, symbolizující jednotlivé týdny adventu, budou rovněž přizpůsobeny jeho nezvykle velkým proporcím.

Věnec z Guinessovy knihy odhalí a pokřtí Andělé

Zakrytý věnec odhalí zhruba uprostřed dvouhodinového programu v sobotu 26. listopadu v čase mezi 14. a 16. hodinou čtyři Andělé, z nichž každý se stane na Loučeni patronem konkrétního adventního týdne. Andělé budou patrně asistovat také komisaři, který v uvedenou dobu přijede za pomoci přesných měřidel prověřit, zda došlo skutečně k vytvoření českého rekordu a adventní věnec bude moci být zapsán do České Guinessovy knihy rekordů.

Děti pomohou zdobit stromek pro zámek a utkají se ve znalosti koled

V rámci dvouhodinového programu budou děti v přítomnosti knížecího páru zdobit další, již menší věnce a také vánoční stromeček pro nádvoří zámku. Knížecí pár zároveň pořádá soutěž v poznávání vánočních koled. „Kdo navštěvuje zámek Loučeň pravidelně, už poznal pověstnou štědrost zdejšího knížete a kněžny a ví, že šikovné děti ze soutěží neodejdou bez odměny," dodává Jiří Senohrábek.

Prohlídky zámku 26. listopadu poprvé ve vánočním duchu s punčem a dárky

Ve stejný den také Loučeň nabídne první speciální adventní prohlídky vánočně vyzdobeného zámku s popíjením horkého čaje, punče, zdobením perníčků a dárkem pro všechny děti.

Adventní odpoledne s programem i každou další adventní sobotu. Tu příští bude nadělovat Barbora

Speciální dvouhodinové odpolední programy pak nabídne zámek i každou další adventní sobotu - 3. prosince půjde o Nadílku od Barbory, 10. prosince uspořádá loučeňský knížecí pár Vánoce lesních zvířátek. Advent na zámku pak vyvrcholí 17. prosince tradičním Živým betlémem s opravdu živým, čerstvě narozeným Ježískem.

Přejít na další akce Zámku Loučeň
Naplánovat cestu na zámek pomocí Mapy.cz


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací