Nejkrásnější adventní prohlídky v Česku? Na zámku Loučeň!

Nejkrásnější adventní prohlídky v Česku? Na zámku Loučeň!

Publikováno: 07.12.2011
Nejkrásnější adventní prohlídky v Česku? Na zámku Loučeň!

Zámek Vánocemi provoněný, vyzdobený, prozvučený. Popíjení horkého čaje a punče přímo v zámeckých komnatách a dárek od knížecí rodiny pod vánočním stromem v knihovně pro všechny dětské návštěvníky. To jsou adventní prohlídky zámku Loučeň.

Vánoce vnímané všemi smysly: Adventní věnce a další vánoční dekorace v historických pokojích zámku Loučeň přinášejí pastvu pro oči. Chuť si přijde na své při popíjení horkého punče či čaje přímo uprostřed prohlídky. Hmat vyzkouší všichni dětští návštěvníci při zdobení perníčků, které si pochopitelně odnesou ze zámku s sebou. A pokud právě ve Vaší prohlídkové skupině nebude chybět šikovný klavírista, přijde si v hudebním salónu, u klavíru z roku 1901, na své i sluch - třeba při poslechu některé vánoční koledy. To jsou atributy loučeňských adventních prohlídek, které činí z předvánoční návštěvy zámku Loučeň možná nejsilnější prohlídkový zážitek adventního období v celém Česku. Pro všechny dětské návštěvníky přináší v závěru navíc ještě jasný trumf: Každé dítě je knížetem, kněžnou, či knížecím komorníkem obdarováno a ze zámku si, kromě perníčku, odnáší také úhledně zabalený dárek a čokoládový bonbón.

Adventní rekord do Guinessovy knihy

Síla zážitku, pravda, není jednoznačně měřitelná. Jasně měřitelné je ale jiné loučeňské nej: U kašny na nádvoří zámku najdete až do Nového roku největší adventní věnec v celém Česku. S průměrem 15, 67 m přitom překonává nejen všechny právě instalované adventní věnce v Česku, ale i veškeré adventní věnce Čech a Moravy v celé historii země. Rekord oficiálně potvrdil na konci listopadu komisař agentury Dobrý den, která spravuje Českou Guinessovu knihu rekordů.

Sobotní odpoledne: Předvánoční zážitky navíc

Pokud chcete znásobit sílu, kterou na Vás dýchne na jednom místě pohodová předvánoční atmosféra, pak přijeďte na zámek Loučeň některé adventní sobotní odpoledne, kdy na zámku probíhají zhruba dvouhodinové speciální programy: V sobotu 26. listopadu se křtil adventní věnec, v sobotu 3. prosince pak zažily mnohé děti v doprovodu rodičů dávno zapomenutou Nadílku od Barbory. V sobotu 10. prosince se pak chystá předvánoční hostina pro čtyřnohé obyvatele zámeckého parku nazvaná Vánoce lesních zvířátek. Celý cyklus adventních akcí vyvrcholí v sobotu 17. prosince tradiční Rybovou mší v zámeckém kostele a především již dobře zavedeným Živým betlémem. "Na samém chvostu sezóny jde o jeden z emotivně nejsilnějších zážitků, jaký umí zámek Loučeň svým turistům nabídnout," říká o Živém betlému manažer zámku Jiří Senohrábek.

Vánočně laděné prohlídky i po Štědrém dnu až do Silvestra

Jádrem přitažlivosti zámku v adventním období však zůstávají adventní prohlídky: Ve všední dny si je vychutnává v průměru 250 školních dětí denně. Soboty a neděle pak patří rodinám a čekací lhůty nikdy nepřekročí pár desítek minut. Prohlídky s vánoční atmosférou budou pokračovat i po Štědrém dnu, a to od 25. prosince do Silvestra vždy od 10 do 17 hodin, s poslední prohlídkou obvykle od 16 hodin. "Na 25. prosince jsme navíc zařadili oblíbené prohlídky při svíčkách, a to ve dvou časech - od 15.30 a 16.30 hodin," sdělil Jiří Senohrábek.

 


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací