Na Loučeň se sjedou nejelegantnější veterány střední Evropy

Na Loučeň se sjedou nejelegantnější veterány střední Evropy

Publikováno: 10.05.2012
Na Loučeň se sjedou nejelegantnější veterány střední Evropy

O nejbližším víkendu, tedy v sobotu 12. a v neděli 13. května, bude středočeský zámek Loučeň patřit veteránům. Přehlídka mezinárodní úrovně s názvem Concours d´elegance má svou obdobu jen na dvou místech na světě – v italské vile d´ Este a v anglickém Windsoru.

Velký svátek všech autoveteránů: Nádherné prostřední zámeckého parku na Loučeni bude hostit autoveterány nejvyšších kvalit. Nikoli poprvé, tentokrát ale s mnohem větší pompou.

Premiéra autoveteránů na Loučeni: Oldtimer Bohemia Rally před dvěma lety

před dvěma lety, v srpnu 2009, se veterány objevily ve vzorně upraveném loučeňském zámeckém parku poprvé, a to při úvodním ročníku Oldtimer Bohemia Rally. „Už tehdy jsme zabrousili do nejprestižnějších automobilových vod. Oldtimer Bohemia Rally se totiž pyšní nejvyšší kategorií přehlídky s označením FIVA A. S chystanou akcí Concours d´elegance se jako pořadatelské místo posouváme ještě dál," řekl Jiří Senohrábek, manažer zámku Loučeň.

Nejstarší vůz pamatuje rok 1900. Doma je v pražském Národním technickém muzeu

Zájem o přehlídku ze strany vystavovatelů je obrovský. „Už víc než měsíc před akcí jsme byli nuceni uzavřít příjem přihlášek, když se naplnila maximální kapacita 70 vozů," vysvětlila za pořadatele Veronika Weinfurtová. Na Loučeň se tak o víkendu sjedou soukromí vystavovatelé z Česka, Slovenska a Německa. Své vozy vyšle ze svých sbírek do terénu také Tatra museum Kopřivnice, mladoboleslavské Škoda Auto muzeum, či pražské Národní technické muzeum, které je také vlastníkem nejstaršího účastnického vozu - Wartburgu 5 HP z roku 1900. Svá dvě želízka v ohni bude mít ve středních Čechách i Museo Ferrari. Tím patrně obdivovanějším bude formule Ferrari 500 F2 z roku 1952. Seznam všech přihlášených vozů a další podrobnosti o akci najdete na oficiálních stránkách Concours d´elegance. Odborná porota určí vítěze ve třech soutěžních kategoriích Nejlepší předválečný vůz, nejlepší poválečný vůz a nejlepší Ferrari. Celé dva dny pak budou návštěvníci rozhodovat svými hlasy o vítězi Ceny veřejnosti.

Retronávrat nejen ke starým autům, ale i do kavárny, či do rytmu swingu

Program nabízí nejen retrovýlet za starými automobily spojený s workshopy o minulosti automobilismu a jeho nejžhavějších trendech, ale kompletní dobový zážitek s dobovým oblečením, improvizovanou kavárnou na nádvoří zámku a swingovou hudbou. Dokonce i do prohlídek zámku se dostane automobilová tématika: „Při návštěvě zámku s komorníkem Oto Boudou budou hosté vtaženi do situace, kdy knížecí rodina s boleslavským továrníkem Klementem, který měl s loučeňskými Thurn - Taxisy velmi blízké vztahy, s napětím očekává, jak uspěl boleslavský motocyklový závodník Narcis Podsedníček ve slavném závodu Paříž - Berlín.

Labyrintoví štamgasti o automobilovém víkendu víc najdou, než ztratí

Přehlídka je přístupná nejen automobilovým sběratelům a obchodníkům, ale pochopitelně i fandům autoveteránů, kterým se doporučuje společenský oděv. Na tuto jedinečnou víkendovou akci světového formátu se vybírá zvláštní jednodenní vstupné 500 Kč, resp. 900 Kč za oba víkendové dny. „Velmi se omlouváme skalním příznivcům zámku Loučeň, že nejbližší sobotu a neděli nebude možné prohlédnout si naše labyrinty a zámek za běžné vstupné. Jsme ale přesvědčeni, že touto mimořádnou akcí našim návštěvníkům rozhodně více dáváme, než bereme," sdělil Jiří Senohrábek.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací