Zámek Loučeň láká na bílé zlato

Zámek Loučeň láká na bílé zlato

Publikováno: 07.09.2011
Zámek Loučeň láká na bílé zlato

Po úspěchu loňské premiéry se i letos uskuteční na zámku Loučeň Cukrové slavnosti, a to v sobotu 1. října. Bude se stavět Cukrová věž, sklízet bonbónovník a z marcipánu vzniknou dětskýma rukama zvířátka známá ze ZOO. V odpolední pohádce se můžete dozvědět, co je Cukrové Tintilimintili.

Výroba bílého zlata, jak se v dřívějších dobách přezdívalo cukru, bývala hlavním zdrojem příjmů někdejších sousedících panství Loučeň a Dobrovice, spravovaných knížecím rodem Thurn - Taxisů. Tuto skutečnost připomenou během hravých Cukrových slavností jak na zámku Loučeň, tak i v dobrovickém Muzeu cukrovarnictví. „Jsem velmi rád, že se z této akce stala po loňské premiéře společná tradice," řekl manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek.

Městečko a věže z kostek cukru

Na Loučeni otevřou na zámeckém nádvoří hodinu po zpřístupnění zámku, tedy v 11 hodin, cukrové městečko, které se bude pod rukama dětí, řízenýma elegantní slečnou Kostkou Cukrovou, během dne postupně rozrůstat. „Cílem bude postavit co nejkrásnější a nejvyšší stavby. Materiálu je díky dobrovickému cukrovaru dost, kostkový cukr počítáme na desítky kil," tvrdí Jiří Senohrábek. V poledne vypíšou na zámku konkurz na nového zámeckého cukráře a hned potom otevřou Pekárnu U lineckých srdíček, ve které budou děti pomáhat cukrářkám při zdobení drobného pečiva: „A co si nadrobí a nazdobí, to si také sní," dodává Senohrábek.

I cukr má svá tajemství - třeba Cukrové tintilimintili

Na odpoledne jsou připraveny dvě pohádky, kde jsou sladké kulisy a rekvizity opět v hlavní roli. „Ve 14 hodin zažije jedna mladá cukrářka starosti s Cukrovým Tintilimintili. Pokud chcete vědět, co se za tímto tajemným názvem skrývá, dozvíte se to jedině zhlédnutím pohádky. A v 15.30 se bude v amfiteátru hrát dětská klasika - totiž pohádka O perníkové chaloupce," říká Noemi Koukolová, koordinátorka slavností na zámku Loučeň. Podobně tajuplným bodem programu, jako je Cukrové Tintilimintili, je také Sladké mámení, kterému bude možné podlehnout na zámeckém nádvoří v sobotu hned třikrát.

Sladké muzikálové melodie a spousta soutěží

Sladké bude prý i provedení slavných muzikálových melodií v podání Ďáblových drobečků. Prohlídky zámku ve 13, 14 a 15.30 hodin budou pro návštěvníky oslazeny čokoládou a také setkáním s malým princem a princeznou, dětmi zámeckého knížecího páru. Průběh loučeňských Cukrových slavností bude konečně po celý den zpestřovat spousta dětských a rodinných soutěží, mj. třeba Cukrový kvíz prince Paši, nebo Rodinná cukrová štafeta. Sladkosti bude možné také nakoupit na malém zámeckém jarmárečku.

V pohádkovém šatníku princezen a čarodějů

Na zámku je také, a to až do konce října, otevřena výstava kostýmů z nejslavnějších filmových a televizních pohádek, nazvaná Zpátky do pohádky, na níž jsou k vidění třeba šaty Trautenberka, Krakonoše, nebo Zlatovlásky.

Cukru vzdává hold i dobrovické muzeum

Pestrý program chystají v rámci Cukrových slavností ve stejný den také v dobrovickém muzeu. „Doporučujeme v sobotu spojit návštěvu zámku Loučeň s návštěvou jen deset kilometrů vzdáleného Muzea cukrovarnictví. Uděláte si tak dohromady jeden celodenní, obzvlášť sladký rodinný výlet," doporučuje loučeňský manažer Jiří Senohrábek.

Přejít na další akce Zámku Loučeň
Naplánovat cestu na zámek pomocí Mapy.cz


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací