Narozeniny zámeckých labyrintů pozvánka

Narozeniny zámeckých labyrintů pozvánka

Publikováno: 25.06.2009
Narozeniny zámeckých labyrintů pozvánka

Atraktivní podívanou slibuje první červencová sobota, tedy 4. červenec, na zámku Loučeň. Po celý den se tu budou slavit Narozeniny zámeckých labyrintů. „Labyrinty jsou ještě v miminkovském věku, letos v červenci jim jsou dva roky. Za tu krátkou dobu už ale stihly získat tisíce věrných přátel, převážně dětí,“ řekl Jiří Senohrábek, manažer zámku Loučeň.

Právě pro děti je program slavností určen především. Deset loučeňských labyrintů a bludišť se totiž v první řadě promění v dějiště deseti soutěžních disciplín. Úkoly zadají dětem přímo pohádkové postavy. Děti se tu budou moci setkat se Sněhurkou, nebo Rusalkou, účast přislíbili i Křemílek s Vochomůrkou, nebo Mach a Šebestová, na Loučeni se objeví i celé peklo čertů,“ doplnil Senohrábek.

Lákadlem pro šikovné děti bude také Dílna tety Irenky. Umístěna bude po celý den u zámecké oranžérie. Tam si budou moci děti vlastnoručně vyrobit papír a pak na něm jakoukoli technikou – třeba kreslením, nebo vytlačováním přímo při výrobě papíru, vytvořit motiv labyrintu. Inspiraci pro to, jak tohle dílko pojmout, mohou děti, ale i jejich rodiče, či další návštěvníci najít na výstavě nazvané Fenomén Labyrint, fenomén Papír, která bude k vidění rovněž v oranžérii, a to nejen v den zámecké slavnosti Narozeniny zámeckých labyrintů, ale po celou první polovinu července. Nejhezčí labyrint z rukou dětí odmění po akci sám zámecký kníže, který také věnuje výherci cenu.

Pro všechny věkové generace jsou určeny dvě zábavné scénky, při nichž budou labyrinty opět hrát hlavní roli. První ze scének nese název Minotaurova kletba, druhá pak Nit pro knížete. Obě scénky zopakují na zámeckém nádvoří během dne hned dvakrát. „Scénky vycházejí z málo známé skutečnosti spojené s bájnou pověstí o Minotaurovi, strážci nejslavnějšího labyrintu v krétském Knóssu. Když Théseus Minotaura hrdinně porazil, ten ještě stačil před posledním vydechnutím labyrinty proklít. My se na Loučeni tuto prastarou kletbu pokusíme zlomit. Budeme se snažit, aby se horor proměnil v lehkou legraci,“ vysvětlil Jiří Senohrábek. Obě scénky obléknou organizátoři do historických kostýmů – budou prezentovány jako divadlo pro knížecí rodinu, která bude scénkám přihlížet v publiku společně s návštěvníky. Chybět nebude ani knížecí dcerka, která má často poněkud problém najít z labyrintů cestu ven

Už na počátku sezóny slíbil zámek Loučeň a jeho labyrintárium svým příznivcům, že pro ně uspořádá velkou zámeckou slavnost vždy první sobotu v měsíci. Zároveň poslední sobotu v měsíci tu vždy pořádají speciální noční prohlídky při svíčkách. Příznivci nočního tajemna se tak dočkají v nejbližším možném termínu v sobotu 25. července. Na první srpnovou sobotu, tedy 1. srpna, pak na Loučeni připravují Dostaveníčko slavných. Na něm se sejdou slavné historické postavy, které zámek Loučeň v minulosti, často opakovaně, navštívili. K nejznámějším z nich patří český hudební skladatel Bedřich Smetana, americký romanopisec Mark Twain, nebo německý básník Rainer Maria Rilke.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací