Narozeniny labyrintů poctí svou přítomností egyptský faraón i pan Guiness

Narozeniny labyrintů poctí svou přítomností egyptský faraón i pan Guiness

Publikováno: 29.06.2011
Narozeniny labyrintů poctí svou přítomností egyptský faraón i pan Guiness

Na party v sobotu 2. července u příležitosti 4. narozenin zámeckých labyrintů dorazí opravdu pestrá společnost: Egyptský faraón s královnou Kleopatrou, starobylí Keltové a Aztékové, ale také obr ve společnosti trpaslíků, nebo barokní princezna v doprovodu Bílé paní. Až budou spolu s návštěvníky pojídat narozeninový dort, bude je ohrožovat příšera jménem Minotaurus, která je v labyrintech vyloženě doma.

Labyrintům a bludištím na zámku Loučeň letos čtyři roky - v roce 2007 totiž bylo loučeňské labyrintárium otevřeno veřejnosti. V sobotu 2. července si na zámku Loučeň připomenou toto výročí již tradiční slavností Narozeniny zámeckých labyrintů. „Labyrinty a bludiště se v tento den nabídnou jako dějiště originálních her. Každý z našich labyrintů má kořeny v jiné světové kultuře. Postavy, s nimiž se děti setkají v bludištích jako se zadavateli úkolů, budou s původem labyrintu více či méně souviset," informoval o podstatě celodenních soutěží v labyrintech manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek.

PROGRAM NAROZENINOVÝCH SLAVNOSTÍ MŮŽETE VYTISKNOUT ZDE

Přijede faraón s Kleopatrou, děti postraší Minotaurus

V pískovcovém labyrintu se tak děti potkají s egyptským faraónem a krásnou královnou Kleopatrou, hrdinkou mnoha knih, filmů a nejnověji také muzikálu. V provazovém bludišti se objeví Ariadna s Théseem - provazy totiž mají blízko k Ariadnině niti, pomocí níž přemohl bájný řecký hrdina Théseus postrach Labyrintu na krétském Knóssu, příšeru s býčí hlavou jménem Minotaurus. I ten bude mezi sobotními narozeninovými hosty na Loučeni. „Děti najdou Minotaura v naší grottě. Nejen jeho kamennou sochu, která je na Loučeni u prstového labyrintu k vidění běžně, ale přímo živého Minotaura. Nikdo se ale bát nemusí, už jsme si tu příšeru ochočili," tvrdí Jiří Senohrábek.

Ze světa pohádek zavítá na oslavu obr, trpaslíci i Bílá paní

V palisádovém bludišti, které má tvar obrovského chodidla, se návštěvníci zámeckých slavností setkají o první prázdninové sobotě s obrem. A také s celou skupinou trpaslíků. Silné charisma kamenného labyrintu podpoří dva starodávní Keltové. U buxusového bludiště, které upomíná na francouzské ornamentální barokní zahrady, se bude ve společnosti Bílé paní procházet barokní dáma v nádherných historických šatech.

Labyrinty v Guinessově knize rekordů

V 15 hodin se všechny postavy sejdou na jednom místě, aby se spolu s návštěvníky zúčastnily slavnostního křtu zbrusu nového, jedenáctého labyrintu. Dostal jméno Písmenkový labyrint, o jeho podobě ale odmítají loučeňští sdělit před slavnostním křtem jakékoli podrobnosti.
Oficiální část oslav, atraktivní jednak shlukem mnoha kostýmovaných postav na jednom místě a kromě toho také možností být mezi prvními, kteří projdou novým labyrintem, vyvrcholí v 16 hodin oficiálním zápisem loučeňského labyrintária do České Guinessovy knihy rekordů. „Naše labyrintárium je největším souborem labyrintů a bludišť v celé České republice. Obdoby dokonce nemá ani nikde jinde ve střední Evropě," říká Noemi Koukolová, koordinátorka slavností na zámku Loučeň, která k zápisu pozvala oficiální zástupce pelhřimovské agentury Dobrý den. Právě ta Českou Guinessovu knihu rekordů spravuje a rozšiřuje.

Vrchol oslav ve veselém stylu

Pár minut po šestnácté hodině pak vyvrcholí výroční slavnost labyrintů bujarými oslavami se servírováním speciálních narozeninovýchdortů, z nichž dostanou ochutnat i všichni přítomní návštěvníci. Na téhle závěrečné, zhruba sedmdesátiminutové párty se bude pochopitelně i tančit a zpívat.

Něco pro maminky a tatínky: hudba v přírodě

Vedle programu určeného převážně pro děti si o Narozeninách přijdou na své i dospělí. Pro ně je kupř. na 13. hodinu připraven do amfiteátru koncert Nejen dechového kvarteta. Veškerý program akce, původně plánované na dva dny, se nakonec uskuteční v sobotu. Akci pořádá zámek Loučeň ve spolupráci s místním Turistickým oddílem Duha.

Na 4. narozeninách zámeckých labyrintů v sobotu 2. července potkáte neuvěřitelné množství známých pohádkových, mýtických i historických postav. Do narozeninových soutěží se zapojí:
 • egyptská královna Kleopatra, doprovázená faraónem
 • starověcí Keltové
 • obdivovaní Aztékové
 • obr s trpaslíky
 • Broučci a berušky, kteří se soustředí u světelného labyrintu
 • Ariadna, která bude svojí nití pomáhat nejen hrdinnému Théseovi, ale i dětem
 • Bílá paní
 • šlechtična v nádherných barokních šatech ad.
Čeho si můžete v rámci narozeninové oslavy ještě užít?
 • servíruje se výborný dort
 • bude se tančit
 • odhalíme zbrusu nový, už 11. loučeňský labyrint
 • hodinu po poledni zahraje v amfiteátru Nejen dechové kvarteto
 • budete přítomni zápisu Labyrintária Loučeň do České Guinessovy knihy rekordů

Vložit událost do vašeho Facebook kalendáře
Přejít na další akce Zámku Loučeň
Naplánovat cestu na zámek pomocí Mapy.cz


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací