Nadílka od Barbory: sladkosti, tradice, pohádka a humor

Nadílka od Barbory: sladkosti, tradice, pohádka a humor

Publikováno: 24.11.2011
Nadílka od Barbory: sladkosti, tradice, pohádka a humor

Ještě generace dnešních rodičů se obvykle těšila ze dvou nadílek – nejprve od Barbory a dva dny poté od Mikuláše. Barboru, která z českého podvečera třetího prosincového dne téměř úplně vymizela, vzkřísí na zámku Loučeň.

V sobotu 3. prosince připravuje zámek Loučeň od 15 do 17 hodin dvouhodinové adventní pásmo, jehož hlavní hrdinkou bude svatá Barbora. A to hned v několika rozličných rolích.

Barbora nadělující

„My dospělí pamatujeme Barboru velmi dobře jako tajemnou dámu, kterou často nikdo ani nezahlédl, a přesto zanechala pro dětské obyvatele domu za oknem punčochu plnou dobrot. Nebo taky uhlí, pokud dítě poslední rok moc zlobilo. I u nás bude v závěru dvouhodinového programu Barbora nadělovat dětem, které přijdou na zámek. Ale nezůstane jen u toho," prohlásil manažer zámku Jiří Senohrábek.

Barbora - světice trpkého údělu i vtipně představené tradice

Na začátku celého programového bloku předstoupí svatá Barbora před návštěvníky jako skutečná světice. V gotických šatech, jak ji známe ze sošek ve starých kostelech, z nichž nejslavnější je kutnohorský chrám sv. Barbory. A představí svůj truchlivý životní příběh.
Následně poznají návštěvníci v divadelně pojatém mikropříběhu tradici trhání Barborek. „Mezi děvčaty, které budou zkoumat, zda se příští rok vdají, bude i jedna poněkud natvrdlá slečna. Myslíme, že právě ona se postará o to, že v barborkovém programu nebude nouze ani o humor," líčí slibný bod programu Noemi Koukolová, koordinátorka zámeckých slavností na zámku Loučeň.

Barbora - průvodkyně za poznáním vánočních zvyků

Děti si samy budou moci vyzkoušet spoustu dalších vánočních tradic - hod střevícem, lití olova, nebo věštění milého. Jak vidno podle první a třetí ze jmenovaných tradic, na své si přijdou především dívky. Jak by ne, když je patronkou a hlavní hrdinkou programu právě svatá Barbora.
V 16 hodin bude slavnostně rozsvícen celý zámek, včetně adventního věnce, kterým před týdnem, na samém začátku adventu, vytvořili na Loučeni nový národní rekord - jde totiž o největší adventní věnec všech dob v celém Česku. I on bude efektně nasvícený, stejně jako celý zámek. Vzápětí dorazí na nádvoří zámku hned několik Barborek, aby dětem nadělovaly. „Podle tradice nechodila Barborka většinou osaměle, ale v doprovodu několika dalších stejnojmenných kolegyň, oblečených do tradičního bílého roucha," připomněl Jiří Senohrábek.

Pohádka od kněžny v honosné zámecké knihovně

Program se bezprostředně po nadílce uzavře čtvrt hodiny před pátou, kdy kněžna pozve všechny malé zájemce i jejich rodiče do zámecké knihovny, nejkrásnější místnosti na zámku, aby jim v kouzelném prostředí přečetla pohádku na dobrou noc.

Všechny Barbory, Barborky, Báry, Barušky, Barunky a Barči budou mít jako dárek od naší zámecké Barbory vstup v sobotu zdarma !!!

Přejít na další akce Zámku Loučeň
Naplánovat cestu na zámek pomocí Mapy.cz


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací