Večer na Loučeni: Opera a hvězdy na jevišti i nad ním

Večer na Loučeni: Opera a hvězdy na jevišti i nad ním

Publikováno: 12.08.2011
Večer na Loučeni: Opera a hvězdy na jevišti i nad ním

Po loňském úspěchu Rusalky se žánr monumentálně pojaté opery opět vrací pod širé nebe nad zámkem Loučeň. Tentokrát, už v pátek 19. srpna, bude na programu Verdiho slavný Nabucco.

Úžasný a ojedinělý zážitek slibuje páteční večer 19. srpna, pokud se ho rozhodnete strávit na zámku Loučeň. Část zámeckého parku se totiž promění ve scénu pod širým nebem, na které ve 21 hodin zazní první tóny slavné italské opery Giuseppe Verdiho Nabucco.

Živý velbloud na operním jevišti

„Kdo viděl loni na Loučeni, či na jiném z tuctu našich hradů a zámků Dvořákovu Rusalku, první český počin ze stejné tvůrčí dílny, která byla předtím činná v německém prostředí, ví, že Klasika pod hvězdami, jak se tento operní projekt jmenuje, slibuje vskutku velkolepou podívanou na monumentálním jevišti. Na něm se kromě desítek zpěváků objeví letos také živá zvířata, včetně velblouda, který je jakýmsi erbovním zvířetem exotických krajů, ve kterých se děj Nabucca odehrává," řekl Jiří Senohrábek, manažer zámku Loučeň.

%img-2012-m%

Slavný světový hit v původním kontextu

Stopětašedesátiminutovému představení s živým orchestrem budou vévodit výkony předních sólistů českých operních scén, mezi nimiž nechybí kupř. jméno sólistky Státní opery Praha Liany Sass, která se už loni představila na Loučeni v Rusalce jako Cizí kněžna. „Stejně jako většina ostatních diváků se nejvíc těším na slavný hit „Va Pensiero", který si díky mnoha popularizacím v podání nejen operních, ale třeba i popových zpěváků u nás i v zahraničí již dávno žije svůj svébytný život i mimo operní branži a jeho melodii musí mít vrytou pod kůži každý plnoletý Evropan. Jen mnohdy netuší, že jde o melodii z italské dílny a operní branže," svěřil se Jiří Senohrábek.

Deště není třeba se bát

Představení neohrozí ani případná nepřízeň počasí: „Pokud nedorazí zrovna silné bouřky, či vichřice, což je naštěstí málo pravděpodobné, nemůže být představení ničím jiným ohroženo. V případě deště se postaráme o pohodlí návštěvníků tím, že všem rozdáme pláštěnky," slibuje Pavla Filipová z pořadatelské agentury Art Triton.

Předprodeje hlásí: Téměř vyprodáno

Příznivci opery v netradičním prostředí zámeckého parku se každopádně, soudě podle stavu prodaných vstupenek, špatného počasí neobávají: I po prvním rozšiřování hlediště je znovu už téměř vyprodáno. Scéna nicméně unese kapacitně další rozšíření, aniž by k němu došlo jakkoli na úkor návštěvnického komfortu, takže dle předpokladů dokáže zámek Loučeň uspokojit všechny zájemce o vstupenky. „Pro pocit jistoty však při tak velkém zájmu přeci jen raději doporučujeme zakoupit vstupenky v předprodeji, ať už u nás na zámku, nebo v předprodejní síti Ticket Art," doporučuje manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek. Všechna místa jsou přitom číslovaná, vstupenka tedy platí na konkrétní sedadlo v konkrétní řadě.

Předehra a dohra: Koncert prestižního orchestru a prohlídky zámku při svíčkách

Zážitků, které si milovník opery a krásného prostředí může v pátek 19. srpna ze zámku odnést, je přitom více, operní představení od 21 hodin je jen jejich vyvrcholením. „Předehrou k opeře může být pro opravdové milovníky hudby již od 18 hodin v zámeckém kostele Nanebevzetí P. Marie Koncert česko - německého komorního orchestru. Za symbolické vstupné 90 Kč uslyší posluchači díla Wolfganga Amadea Mozarta, Edvarda Griega, Ludwiga Augusta Lebruna, nebo domácího Josefa Myslivečka," sdělil Jiří Senohrábek.
V čase před operním představením a po něm také zámek vypsal časy zámeckých prohlídek. V prohlídkách začínajících v 19.00 a 19.30 hodin bude akcentována hudební tradice zámku Loučeň, především dlouhodobý pobyt Bedřicha Smetany na loučeňském panství. V magickém čase těsně po půlnoci, od 0.15 a 0.30 hodin, bude možné absolvovat noční prohlídky zámku při svíčkách. I v případě zámeckých prohlídek doporučuje pořadatel rezervaci předem.

 

NABUCCO - KLASIKA POD HVĚZDAMI, pátek 19. SRPNA 2011, 2011
Doprovodný program pro zájemce:
18.00 hod. - KONCERT ČESKO - NĚMECKÉHO KOMORNÍHO ORCHESTRU (díla J. Myslivečka, E. Griega, L. A. Lebruna a W. A. Mozarta) - zámecký kostel Nanebevzetí P. Marie
19.00, 19.30 hod. - začátky PROHLÍDEK ZÁMECKÝCH INTERIÉRŮ s informacemi o hudebních tradicích zámku Loučeň
0.15, 0.30 hod. - začátky NOČNÍCH PROHLÍDEK ZÁMKU PŘI SVÍČKÁCH

 Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací