Na zámku vzniklo před Vánocemi perníkové království

Na zámku vzniklo před Vánocemi perníkové království

Publikováno: 06.12.2010
Na zámku vzniklo před Vánocemi perníkové království

Celá ulice roztomilých domů z perníku, rodinky zajíců, srn a dalších zvířat, nebo přehlídka staročeských dřevěných forem na perníky. Tyto a mnohé další neuvěřitelně propracované série předmětů z lahodného a zručně nazdobeného perníku můžete v adventním čase vidět v komorní expozici v přízemí zámku Loučeň.

Ve všedních dnech je komorní expozice v obležení. Končí zde totiž každá adventní prohlídka zámku. Všechny dětské skupiny sem míří ihned po prohlídce vánočně vyzdobených historických interiérů zámku. "Co si společně nazdobíme - zvoneček, nebo Anděla?," ptá se dětí zručná perníkářka Lenka Chudomelová, která kromě toho vede na zámku Loučeň i oblíbené kurzy pečení a zdobení vánočního cukroví pro ženy. I letos se takových kurzů uskuteční hned několik. Jednoho z nich se zúčastní již podruhé také jedna z nejpopulárnějších televizních moderátorek. Její jméno ale z diskrétnosti neprozradíme. "Anděla!", odpovídá většina oslovených dětí.

Když pak tahle skupinka zhruba pětadvaceti dětí, v daný den v pořadí už šestá, odchází, svěří se nám zručná cukrářka: "Tedy takovouhle melu jsem skutečně nečekala! Napekla jsem toho doma tolik, že v domě nezůstalo prázdné sebemenší místečko, a už po třech dnech můžu péci znova, děti mě úplně vykoupily!", říká napůl šťastně a napůl zoufale.

Hloučky dětí se objevují i u další udržovatelky starých řemesel. Paní Vecková prezentuje v komorní expozici vedle dřevěných forem na perníčky také voskové svíčky, nebo figurky z kukuřičného šustí.

Adventní výstavu perníčků a dalších staročeských předmětů spojených s Vánocemi si mohou prohlédnout také návštěvníci odpoledních programů o adventních nedělích. Co všechno můžete na výstavě vidět, Vám prozradí bohatá fotogalerie, umístěná bezprostředně pod řádky, které právě čtete.

Program jednotlivých adventních nedělí na zámku Loučeň najdete zde.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací