Na zámku je už jarní nálada. Poznáte to o víkendech

Na zámku je už jarní nálada. Poznáte to o víkendech

Publikováno: 08.03.2011
Na zámku je už jarní nálada. Poznáte to o víkendech

První březnový víkend, kdy na zámek zavítalo celkem 750 návštěvníků, to ukázal jasně: Jaro už mnozí cítí v kostech. Jak je to vlastně v těchto dnech s otvírací dobou zámku?

Pět set sedmdesát hostů Benátského karnevalu první březnovou sobotu a následné téměř dvě stovky turistů v neděli ukázaly jasně, že jakmile se na aktuální stránce kalendáře objevil březen, první jarní měsíc, hlad Čechů po výletech výrazně vzrostl.

Zámek Loučeň byl letos poprvé otevřen o víkendech i v zimních měsících, skutečná sezóna ovšem začíná až nyní, v předjaří. Abyste nemuseli složitě hledat otvírací dobu proklikáváním na další page našich internetových stránek, uveřejňujeme údaje o otevírací době též zde na úvodní stránce, v aktualitách.

OTEVÍRACÍ DOBA:

BŘEZEN, DUBEN: víkendy 10 - 17 hod.
KVĚTEN: denně mimo pondělí 10 - 17 hod.

A na co se v uvedených měsících můžete těšit?

  • Na přelomu března a dubna budou kvést před zámkem v rozlehlých záhonech proslulé zámecké žluté narcisy.
  • Výletní fotografie pořízeného u nejfotogeničtějšího ze zámeckých labyrintů, totiž pískovcového labyrintu, bývají nejpovedenější v dubnu a květnu, kdy má tráva kolem labyrintu tu nejsvěžejší zelenou barvu.
  • Každý víkendový den od 13 hod. pořádáme oblíbené dětské prohlídky.
  • V sobotu 2. dubna odpoledne se po dvouleté pauze vydají především děti na oblíbené Hledání pokladu princezny Almérie. V cíli stezky zámeckým parkem objeví nejen princeznu, ale i polodrahokamy, jejichž vášnivou hledačkou a sběratelkou kněžna Almérie je.
  • Neděle 17. dubna bude zasvěcena všem snoubencům a zamilovaným, kteří by si v dohledné době chtěli říci své ANO. Chystá se totiž veletrh Svatební jiskření. Jeho program může zajímavým a velmi nevšedním způsobem obohatit také výlet běžných návštěvníků zámku.
  • V sobotu 23. dubna oslavíme na zámku již počtvrté Velikonoce u Thurn - Taxisů s proslulým řehtačkovým průvodem, který končí u zámeckých dveří.

V první polovině jara se zkrátka máte na Loučeni na co těšit.

 


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací