Na zámecký Silvestr dorazí potapěč, lidožrout i mořská panna

Na zámecký Silvestr dorazí potapěč, lidožrout i mořská panna

Publikováno: 21.12.2012
Na zámecký Silvestr dorazí potapěč, lidožrout i mořská panna

Už 3. Silvestr v jednu začnou převážně rodiny s dětmi bláznivě slavit na zámeckém nádvoří plných 11 hodin před českou půlnocí. Proč tak brzy? Ve 13 hodin středoevropského času totiž přichází Nový rok na první místo na planetě, kde je, věru, podstatně tepleji, než v ladovských Čechách.

Poněkud nesourodá společnost se sejde poslední den v roce odpoledne od 13 hodin na nádvoří zámku Loučeň: Vedle sebe tu uvidíte potapěče, mořskou pannu, opilé Rusy, sněhuláka, lidožrouty i sibiřskou lišku. "V tříhodinovém odpoledním programu proletíme s návštěvníky hned třemi časovými pásmy, vzdálenými od sebe hezkých pár set kilometrů. V každém časovém pásmu najdeme postavy, které k sobě ladí. Ale když je vyjmenujeme takto za sebou, je z toho vpravdě silvestrovská všehochuť," komentuje netradiční výčet hrdinů silvestrovského zámeckého programu manažer zámku Jiří Senohrábek.

První hodina odbila: Do Tichomoří za mořskou pannou

Program se spouští pár minut před jednou hodinou odpolední, proto mu také organizátoři dali jmého Silvestr v jednu. Úderem jedné hodiny odpolední, kterou na Silvestra poprvé ohlásí letos nově opravené věžní hodiny zámeckého kostela, vezmou protagonisté účastníky oslav do Tichomoří. "Z této oblasti k nám zavítá náruživý potapěč se svým velkým objevem - exotickou mořskou pannou," slibuje jednatelka zámku Kateřina Šrámková.

Druhá hodina odbila: Klepání kosy se sibiřskou liškou

O hodinu později přesídlí účastníci z tepla do pořádnné zimy. Ve 14 hodin se totiž ocitnou v Omiakonu, tedy na nejstudenějším obydleném místě na Zemi, v takřka nejsevernější a zároveň nejvýchodnější výspě Ruska. Slavit s nimi budou Rusové s neodmyslitenou vodkou na zahřátí. Mnohé děti, které na Silvestra zavítají se svými rodiči, se díky organizátorům v mžiku promění ve zvířata ze studené tajgy. "Jak k té jednoduché proměně dojde, to je naše překvapení," říká Noemi Koukolová, koordinátorka zámeckých slavností na Loučeni.

Třetí hodina odbila: V Papuy mezi lidožrouty

Studenou exotiku vymění v 15 hodin silvestrovská zámecká společnost opět za hřejivější končiny, kde ale číhá velké nebezpečí: Papua - Nová Guinea je totiž historicky známá coby ostrov plný lidožroutů. "Lidožrouty ale pěkně zchladí náš sněhulák, se kterým si papuánští kanibalové tak trochu nebudou vědět rady. Vždyť Papuánci uvidí během našich zámeckých silvestrovských oslav poprvé v životě sníh," prozradila další perličku z programu Kateřina Šrámková.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%

Kdy o svátcích na zámek

Silvestrovské oslavy na Loučeni končí zhruba v 15.20 hodin. V jejich rámci je možné navštívit vánočně vyzdobené interiéry zámku a také labyrinty. To, zda budou labyrinty poslední den roku 2012 pokryté sněhovou peřinou, bude velkým překvapením, o němž zatím netuší ani organizátoři celé akce.

Leden, měsíc upírů

Zámek je přístupný ve svátečním období denně od 25. prosince do 1. ledna. Od 5. ledna se tu budou každou sobotu od 14 a 15 hodin konat napjatě očekávané upírské prohlídky.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací