Na zámeckém jarmarku se diváci nejvíc hrnuli na trdelníky a loutkové divadlo

Na zámeckém jarmarku se diváci nejvíc hrnuli na trdelníky a loutkové divadlo

Publikováno: 07.09.2009
Na zámeckém jarmarku se diváci nejvíc hrnuli na trdelníky a loutkové divadlo

Obloha nad střední Evropou nevypadala první zářijovou sobotu zrovna vymydleně. I přes zamračené a chladné počasí a velkou konkurenci akcí v jiných dějištích se ale na Loučeň za zámeckým jarmarkem vypravilo přesně 1 480 návštěvníků.

Několik pásem hašlerek a jiných zlidovělých písní v podání harmoniky a houslí. Rozverná úprava známé písně Kdyby tady byla taková panenka, v níž i dámské party zvládali výhradně muži. Dvě jarmareční písně s obrázkovými ilustracemi příběhu. Atmosféra zakouřených staropražských putyk při vystoupeních folklórního souboru Furiant. Knížecí rodina, která uprostřed zámeckých prohlídek řešila v premiérovém příběhu svůj další rodinný problém.
Dvě loutkové pohádky. Škola chůze na chůdách, kterou si vyzkoušelo vedle dětí také překvapivě velké množství dospělých. A hlavně zboží na všelijakých stáncích.
„Spousta lidí se hromadila hlavně u stánků s domácím medem a pletenými košíky. Oblíbené staročeské pochoutky, trdelníky, byly vyprodány už po třetí hodině odpolední, těsto jednoduše došlo," zhodnotil zájem nakupujících manažer zámku Jiří Senohrábek. „Z programu pak měly trochu překvapivě největší nával diváků obě loutkové pohádky - méně známá Jak šlo tele do světa i všeobecně známá Červená Karkulka. Překvapivě hlavně dospěláci se královsky bavili svými pokusy pohybovat se na chůdách v rámci naší školy tance na chůdách," bilancoval dál Jiří Senohrábek.
Další zámeckou akcí na Loučeni budou první říjnovou sobotu, tedy v sobotu 3. října, Slavnosti zámeckých stromů. Půjde o zábavně naučný den plný především dětských soutěží na přírodní téma. Dospělí si pak přijdou na své při sokolnických a mysliveckých ukázkách.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací