Na karnevalu se blýsknou orientální tanečnice, objeví se i samba

Na karnevalu se blýsknou orientální tanečnice, objeví se i samba

Publikováno: 22.02.2012
Na karnevalu se blýsknou orientální tanečnice, objeví se i samba

Již podruhé se bude zámek Loučeň loučit se zimou a vítat novou sezónu Benátským karnevalem. V tříhodinovém odpoledním karnevalovém reji v sobotu 3. března vystoupí před knížecím párem a jejich hosty také orientální tanečnice s vějíři, nebo taneční páry, které předvedou sambu, tedy latinskoamerický tanec typický pro brazilské Rio de Janeiro, dějiště nejslavnějšího karnevalu na světě.

„Benátský karneval pořádáme k poctě loučeňské zámecké paní Marie Thurn - Taxis, která své dětství a mládí trávila přímo v Benátkách a jejich okolí a atmosféru Benátského karnevalu tak důvěrně poznala už jako malé dítě. Ač celý svůj dospělý život prožila převážně na Loučeni a ve Vídni, zůstala přinejmenším polovinou duše stále Italkou," vysvětlit genezi novodobých Benátských karnevalů na zámku Loučeň jeho manažer Jiří Senohrábek.
Program karnevalu se spouští ve 13.45 hod. zjevením Anděla. Dění na parketu zahájí o pět minut později knížecí pár svým sólovým valčíkem. Už ve 14 hodin dostane kněžna od knížete první exotický taneční dárek - již zmiňovanou brazilskou sambu. Hned po ní se rozjede první blok karnevalových soutěží o sladké ceny. „V půl třetí si pak mohou všichni dětští tanečníci oddechnout při Malovaných hádankách rychlokreslíře Honzy Lušovského, který nabízí opravdu ojedinělou interaktivní formu zábavy, na kterou děti jen tak někde nenatrefí," slibuje Noemi Koukolová, koordinátorka slavností na zámku Loučeň. Po poslední hádance navíc Honza Lušovský rozdá mezi děti originálně pomalované balónky.
V rámci více než tříhodinového programu, který vyvrcholí krátce před 16. hodinou vyhlášením nejkrásnějších masek, korunovací Krále a Královny karnevalu a závěrečným kankánem, dojde ještě na další soutěže, jako písničkovou, nebo koblížkovou. „Velký sál zámecké oranžérie je ideálním místem pro karnevalové veselí. Přijďte se o tom na zámek Loučeň první březnovou sobotu přesvědčit," zve na Loučeň Jiří Senohrábek.

BENÁTSKÝ KARNEVAL - 2. ROČNÍK
SOBOTA 3. BŘEZNA 2012, 13.45 - 16.00 hod.

Program:
13.45 Zjevení Anděla
13.50 Zahajovací valčík - sólo pro knížecí pár
14.00 Taneční pozdrav z Ria - brazilská samba
14.10 Taneční soutěž
14.30 Malované hádanky Honzy Lušovského
15.00 Rozdávání malovaných balónků
15.10 Poznávací soutěž
15.20 Taneční pozdrav z Ria - tanečnice s vějíři
15.30 Koblížková soutěž
15.45 Vyhlášení nejlepších masek a Krále a Královny karnevalu
16.00 Závěrečný kankán

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací