Na karneval do Benátek se s kněžnou protančilo 570 hostů

Na karneval do Benátek se s kněžnou protančilo 570 hostů

Publikováno: 07.03.2011
Na karneval do Benátek se s kněžnou protančilo 570 hostů

Benátský karneval pořádaný první březnovou sobotu v zámecké oranžérii měl tři velké vrcholy: zjevení Anděla, operní sólo knížete určené kněžně a především divoké karnevalové tance kankánových tanečnic.

Podle kalendáře jaro ještě neudeřilo, ale lidí, kteří se neřídí prastarou pranostikou "Březen - za kamna vlezem", jsou evidentně stovky a tisíce. Ukázala to návštěvnost Benátského karnevalu na zámku Loučeň, na který zavítalo 570 hostů.

Tak jako prastarý karneval v samotných italských Benátskách, který byl vzorem pro zámecký karneval, byl i loučeňský Benátský karneval zahájen zjevením Anděla. Taneční soutěže měly desítky účastníků. Velký potlesk sklidil kníže Alexander Thurn - Taxis, když zapěl slavnou italskou operní árii nad trůnem své choti Marie. Atmosféru karnevalového odpoledne pořádně rozproudilo stylové vystoupení karnevalových tanečnic. V závěru odpoledne vynesla volba Krále a Královny karnevalu nečekané rozuzlení: Králem se stal Vinnetou, královnou pak dokonce Zaječice. Vychutnejte si dodatečně atmosféru karnevalu při prohlížení připojené fotogalerie.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací