Mikuláš naděloval i na zámku, kolem se rojili čerti

Mikuláš naděloval i na zámku, kolem se rojili čerti

Publikováno: 07.12.2010
Mikuláš naděloval i na zámku, kolem se rojili čerti

Druhá adventní neděle se nesla v mikulášském duchu - spadala totiž na neděli 5. prosince, kdy se Mikuláš, Čert a Anděl proháněli celou střední Evropou. K vrcholům programu patřilo vedle vlastní mikulášské nadílky také čertovské rejdění.

Přesně v poledne zapálila kněžna Karolína druhou svíčku na obřím zámeckém adventním věnci, který zdobí zámeckou kašnu. Jak přibývalo hodin, začalo se v její společnosti objevovat stále víc a víc čertů. Těsně před začátkem velkého čertovského rejdění, tedy po 14. hodině, zjistili návštěvníci hrůznou věc: Lucifer nosí sukně! Jak je to možné? To, co mnozí tatínkové tušili, se 5. prosince, v předvečer svátku svatého Mikuláše, ukázalo jako pravda: Peklu vládne žena!

Po čertovském rejdění následovala vlastní mikulášská nadílka. Nejlepší představu o tom, jak vypadala druhá adventní neděle na zámku Loučeň, si učiníte po prohlídce níže umístěné fotogalerie.

Pokud myslíte, že program druhé adventní neděle vypadal slibně, seznamte se s programy třetí a čtvrté adventní neděle.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací