Maxipes Fík či Večerníček pronikli přes Loučeň do Hollywoodu

Maxipes Fík či Večerníček pronikli přes Loučeň do Hollywoodu

Publikováno: 13.05.2013
Maxipes Fík či Večerníček pronikli přes Loučeň do Hollywoodu

Ani vytrvalý odpolední déšť nezastavil smršť dětí, která se v doprovodu svých rodičů valila na zámek Loučeň na Večerníčkův den. Den plný soutěží s nejoblíbenějšími postavičkami z Večerníčků vyvrcholil setkáním s Šárkou Váchovou, autorkou a režisérkou oblíbené Chaloupky na vršku, živě sehranými Krkonošskými pohádkami a především velkolepým finále v hollywoodském stylu, kdy se všichni Večerníčkovi kamarádi z televize prošli na nádvoří zámku po červeném koberci.

Déšť a podmračené nebe obvykle zastaví maminky malých dětí na prahu domu, aby snad caparti nepřišli k rýmě, či pořádnému kašli. Když ale někde nedaleko jejich domu, v tomto případě na zámku Loučeň, čeká na setkání s jejich dětmi tak populární hostitel, jakým je samotný Večerníček, nezastaví jeho malé či velké příznivce ani průtrž mračen.

Postavičky z Večerníčků, kam se podíváš

Večerníčkův den, zámecká slavnost pořádaná ve spolupráci s Českou televizí, nabídl dětem setkání s těmi nejoblíbenějšími televizními postavičkami dětí: Pan Krbec, Maxipes Fík, kněžna z Rumcajsova Jičína a především samotný Večerníček se ujali rolí průvodců dětí starobylým zámkem. V parku si svá stanoviště našli Maková panenka s Motýlem Emanuelem, Rumcajs s Mankou, Krakonoš, Hajnej, Anče a Trautenberk, Víla Amálka, Malá čarodějnice, Rákosníček, Bob a Bobek, Křemílek s Vochomůrkou, nebo Včelí medvídkové, včetně věčně uspěchaného Kvapníka, popleteného Pučmelouna a jeho asistenta, brouka Roháče. Jakmile děti prošli alespoň 5 stanovišť s některými z právě uvedených převážně animovaných hrdinů, čekala je v cíli pod katalpou, jedním z nejkrásnějších stromu v zámeckém parku, kněžna z Rumcajsova Jičína v doprovodu Krtka a Šneka s cenami za snahu v soutěžních disciplínách - ve hře byly omalovánky, magnetky s obrázkem Večerníčka, bonbóny, nebo v neposlední řadě třeba odznaky s Mufem z televizního Studia Kamarád.

Dílny a vyprávěnky, aneb s Ovčí babičkou, Patem a Matem

U zámku pod starou lípou vyprávěla své léty prověřené pohádkové příběhy Ovčí babička. Ferda Mravenec s trochu namyšlenou Beruškou vyráběli s dětmi večerníčkovské čepice. Nejen děti, ale i rodiče pobavila kutilská dílna U Pata a Mata. A paní Kanafásková, maminka všech uspávacích polštářků, pomáhala dětem na svět s dalšími hebkými kamarády na noc pod unavené hlavičky.

Non stop promítání, anebo Krysáky střídal Racochejl

V komorní expozici zámku se po celý den pod patronací České televize promítaly především novější večerníčkovské příběhy, v nichž se dětem představili třeba Žížaláci, Krysáci, nebo Skřítek Racochejl. Malí hosté Večerníčkova dne na zámku Loučeň dostali přesně v poledne v zámecké oranžérii tu prioritu, že mohli s přestihem před dětmi u obrazovek vidět první tři díly zbrusu nového seriálu Bílá paní na hlídání, který poběží v České televizi teprve v září. "Tvůrci tohoto seriálu, režisér Petr Friedl a výtvarník Vojtěch Jurík alias Vhrsti, si, myslím, nemohli pro předpremiéru vybrat lepší místo než náš zámek, který je známý mimo jiné právě Bílou paní," řekl Jiří Senohrábek, manažer zámku Loučeň.

Milé setkání se Šárkou z Chaloupky na vršku

S obrovským zájmem se setkala beseda s Šárkou Váchovou, výtvarnicí, scénáristkou a režisérkou oblíbeného loutkového Večerníčku Chaloupka na vršku. Děti v rámci besedy nejenže opět viděly s předstihem před dětmi u obrazovek nového díly Chaloupky na vršku, které Česká televize nasazuje do vysílání až v adventním období, ale zároveň se mohly doslova na milimetry přiblížit loutkám z tohoto Večerníčku, nebo si nechat podepsat knížku s televizními příběhy.

Finále jako z Hollywoodu

Program vyvrcholil živě odehranými Krkonošskými pohádkami a především závěrečným defilé, kdy všechny zúčastněné postavy z Večerníčků přivezl postupně na jedno místo - tedy na zámecké nádvoří, kde byl pro ně připraven červený běhoun a vyhražen celý světelný labyrint - historický cadilac z roku 1923.

Kdo se nezúčastil, bude moc litovat, když si prohlédne níže snímky z naší bohaté fotogalerie. Kdo se zúčastnil, dost možná se v této fotogalerii najde...


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací