Malý strom přání udělal stejně radosti jako obří věnec

Malý strom přání udělal stejně radosti jako obří věnec

Publikováno: 02.12.2012
Malý strom přání udělal stejně radosti jako obří věnec

Hned dva zážitky při vstupu do adventního období mohli prožít především malí návštěvníci zámku Loučeň o 1. adventní neděli, tedy 2. prosince: Před zámkem zírali s otevřenou pusou na andělské kmotry největšího adventního věnce v Česku, aby se poté s kněžnou odebrali do zámeckých komnat pod strom přání.

Čtyři andělé, čtyři svíčky. Každý si ve 14 hodin našel tu svou, jejímž byl patronem. Andělé postupně rozsvítili s kouzelnými proslovy všechny svíčky největšího adventního věnce v Česku, jehož průměr 15, 67 m byl loni zapsán do České knihy rekordů. Ale nerozsvítili je nadlouho. Tři z andělů po pár minutách svoji svíčku zase zhasli - čas druhé, třetí a čtvrté adventní neděle totiž ještě nenastal. Svítit zůstala v závěru křtu jen svíce jediná - ta, která symbolizuje první neděli adventní. Jí, tedy 2. prosincem, kdy se celý andělský rituál křtu odehrával, advent slavnostně vstoupil do našich obcí i samotných domovů.

Dvojnásobný zážitek ze zámku na prahu adventu si odnesli všichni, kteří se zúčastnili adventních prohlídek zámku. Ty byly vedle zhlédnutí adventní výzdoby zámeckých komnat, tradičního zdobení perníčků a popíjení horkého čaje a medoviny mimořádně zpestřeny také cestou dětí ve společnosti kněžny pod vánoční strom přání. Zatímco děti psaly svá přání Ježíškovi a kněžna je pak věšela na kouzelný strom, rodiče absolvovali část prohlídky pouze s knížetem. A bez dětí.

Fotozážitky z první adventní neděle na zámku Loučeň najdete v níže připojené fotogalerii.

Adventní prohlídky si můžete užít o víkendech, školní skupiny pak i ve všedních dnech až do 23. prosince. Každou adventní neděli je navíc připraven doprovodný program - v neděli 9. prosince Vánoční pohádka, v neděli 16. prosince pak oživlé zámky, kdy nahlédnete do soukromí panské rodiny, jak se slaví Knížecí Štědrý den, a konečně v neděli 23. prosince pak tradiční ŽIvý betlém a Česká mše vánoční v zámeckém kostele.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací