Loučeňská Bílá paní je nominována na Ženu roku

Loučeňská Bílá paní je nominována na Ženu roku

Publikováno: 08.08.2011
Loučeňská Bílá paní je nominována na Ženu roku

Možná Vás prováděla zámkem v kostýmu Bílé paní. Možná právě Vašemu dítěti rozdávala zdarma Ftipnou kaši, která má na hladině stejně široký úsměv, jako ona ve své tváři, když se něco povede. Patrně jste netušili, že před Vás v historickém převleku předstoupila přímo jednatelka společnosti Loučeň Kateřina Šrámková. Právě její jméno figuruje v nominacích na Ženu regionu. Hlasování v anketě Žena regionu, iniciované Deníky Bohemia, běží do poloviny srpna.

I my na zámku Loučeň vítáme rovné příležitosti mužů a žen. Do ankety Žena regionu, kterou na svých tištěných i internetových stránkách vyhlásily před časem Deníky Bohemia, máme ve vlastních řadách žhavou adeptku na vítězku.

KATEŘINA ŠRÁMKOVÁ je duchovní matkou loučeňského labyrintária. Místo, kde si udržují, či získávají dobrou náladu nejen děti, ale i jejich rodiče a prarodiče, je naprosto unikátní v celoevropském měřítku. Jednatelka společnosti Loučeň v něm před čtyřmi lety vytvořila něco tak novátorského, že pro tento originální výsledek její práce chybělo češtině označení. I v této situaci si poradila a zavedla do českých slovníků a do běžné řeči českého internetu, marketingu a turistického ruchu slovo labyrintárium. Na téhle krásné slovní symbióze střídavého souzvuku podobných hlásek "l" a "r" by se dala trénovat správná výslovnost rozhlasových a televizních moderátorů.

Pokud se Vám na zámku Loučeň líbil jeho duch, pak na Vás patrně zapůsobil soulad zakladatelské práce Kateřiny Šrámkové. Její schopný tým jen rozvíjí základní vizi, kterou si vytyčila na začátku nového milénia, kdy poprvé navštívila bývalé, notně zchátralé sídlo slavného knížecího rodu Thurn - Taxisů. A rozhodla se, že mu vrátí zašlou slávu a vyhladí jeho silně rozvrásněnou tvář. Její vize dosáhla úspěchu. Ze zanedbaného, v letech socialismu "účelově využitého" zámku je v roce 2011, čtyři roky po jeho historicky prvním zpřístupnění veřejnosti, jeden z 10 nejnavštěvovanějších hradů a zámků České republiky. "Považuji se za velmi cílevědomého člověka, ale teprve ve společnosti Kateřiny Šrámkové jsem poznal, jak vypadá opravdová zarputilost při realizaci cílů, které člověk vytkne sobě i ostatním. Taktikou téhle dámy je dohnat Vás na zdánlivý okraj Vašich fyzických, intelektových i časových možností. Zprvu úpíte, ale ve finále Vás to zalije slastným adrenalinových pocitem, že jste si posunuli vlastní hranice. S každým novým výlevem její zarputilosti přichází ono známé kolečko, na jehož počátku skoro přestáváte dýchat a na jehož zdárně provedeném konci si vážíte především jí, ale i sami sebe," charakterizuje možnou vítězku ankety Žena regionu manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek.

Je-li Váš zážitek z Loučně, či již vybudovaný vztah ke zdejšímu zámku tak silný, že ho chcete projevit, dejte v anketě Žena roku hlas ženě, jež zámku prvotně určila směřování k cíli, který se snaží zaměstnanci zámku Loučeň od přivítání prvního návštěvníka v červenci 2007 naplňovat - vizi romantického, zábavného a současně reprezentativně působícího turistického cíle, kam je radost se vracet.

S profilem Kateřiny Šrámkové v rámci ankety Žena regionu se můžete seznámit zde.
Hlasovat pro Kateřinu Šrámkovou v anketě Žena regionu můžete až do 14. srpna zde.

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací