Legendy fotbalové Sparty se na Loučeni vrátí k míči a uspořádají autogramiádu

Legendy fotbalové Sparty se na Loučeni vrátí k míči a uspořádají autogramiádu

Publikováno: 12.08.2013
Legendy fotbalové Sparty se na Loučeni vrátí k míči a uspořádají autogramiádu

Který fotbalový klub v Čechách je nejstarší? Ale kdepak, žádná Sparta, Dukla, ani Slavie. Doplňte si základní školní vzdělání: Jde o FK Loučeň, rok založení 1893. O nadcházejícím víkendu, tedy od 16. do 18. srpna, se konají na Loučeni oslavy, které připomenou 120 let existence zdejšího fotbalového klubu. A přijedou na ně Tomáš Skuhravý, Jozef Chovanec a další legendy českého fotbalu.

O letních prázdninách roku 1889 přivezl loučeňský princ Erich Thurn - Taxis z anglické Cambridge, kde studoval, na Loučeň 11 svých anglických kamarádů, pěstujících fotbal. „Proti nim postavil domácí družstvo, v němž si zahrál on sám, pár jeho bratranců a také zámecký zahradník či kuchař," informovala Kateřina Šrámková, jednatelka společnosti Loučeň. O 4 roky později, kdy Čechy byly kopanou stále jen pramálo políbené, byl na Loučeni oficiálně zaregistrován fotbalový klub, první v zemi. 120 let od jeho vzniku si tamní obec i zámek připomenou v bohatém programu, který začíná v pátek v podvečer a končí v neděli ve stejnou dobu.

Fotbal zpátky na zámku

Program oslav začne v pátek v 17 hodin na hřišti u parkoviště před hlavní branou do zámeckého areálu fotbalovým utkáním výběru FK Loučeň proti zámeckému družstvu, speciálně sestavenému pro tuto příležitost. „Fotbal se začal ze zámku šířit do obce, základnou FK Loučeň bylo Zámecké kopací družstvo. Zámečtí, kteří vytvořili zárodek místní fotbalové historie, se tak v tomto přátelském utkání postaví výjimečně proti fotbalistům z Loučně," řekl manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek. Zámecké družstvo oblékne repliky původních modročervených dresů. „Když ukazujeme návštěvníkům zámku na stěně jedné z chodeb starou, pochopitelně ještě černobílou fotografii zámeckého kopacího družstva, občas se smějí, že sportovci vypadají v dresech s masivními pruhy spíš jako vězni. Snad podobné komentáře nepotkají v pátek naše borce," dodává Jiří Senohrábek.

Nejpopulárnější proti prvním a jejich autogramiáda na zámku

V sobotu odpoledne začne nejsledovanější část oslav: Ve 14 hodin přivítá oživlý kníže Erich Thurn - Taxis, zakladatel loučeňského fotbalového klubu, v areálu zámku legendy fotbalové Sparty, mezi nimiž nebudou chybět taková jména jako Skuhravý, Chovanec a další. Krátce po přivítání bude uspořádána autogramiáda těchto stále zvučných hráčských jmen. Následně se, to už na loučeňském fotbalovém stadionu, odehraje od 16 hodin utkání právě mezi sparťanskými legendami a A-mužstvem FK Loučeň.

Zápasů s míčem bude víc

Fotbalových utkání se během víkendu uspořádá na fotbalovém stadiónu v Loučeni ještě několik: Už v sobotu od 13 hodin si třeba zahraje loučeňský dorost proti ženskému družstvu Sparty. V neděli od 15 hodin si pak proti staré gardě FK Loučeň zahraje mužstvo Rádia Jizera.

V doprovodném programu se představí sokolníci, cvičení psi i tým Škoda Auto motosportu

Střídavě na zámku i na fotbalovém stadiónu se představí také agility, tedy psi na překážkové dráze (na zámku v sobotu kolem poledne), a sokolníci (na zámku po celou neděli). Sobotní odpoledne a podvečer na stadiónu zpestří také prezentace týmu Škoda Auto motosportu a autogramiáda jeho jezdců a vystoupení hudebního dua Paollo (od 20.30 hod.). Na místě bude i diskžokej.

Výjimečné sportovní výročí si nenechají ujít ani někteří šlechtici - příbuzní loučeňských Thurn - Taxisů: „Na sobotu se ohlásil Děpolt Černín, v neděli by měl dorazit vnuk Ericha Thurn - Taxise Antonín Dohalský," sdělil Vratislav Zákoutský ze zámku Loučeň, jeden ze spoluorganizátorů celé akce.

 

Oslavy 120 let FK Loučeň, nejstaršího fotbalového klubu v Čechách
Pátek 16. - neděle 18. srpna

 

Fotbalové hřiště u parkoviště před zámkem:

  • Fotbalové utkání Výběr FK Loučeň versus Zámek Loučeň / pátek 17.00 hod.

Areál zámku:

  • Agility (cvičení psi na překážkách apod.) / sobota 11.45 hod., louka u zámeckého kostela
  • Příjezd prince Ericha Thurn - Taxise koňským povozem / sobota 14.00 hod.
  • Přivítání fotbalových legend pražské Sparty a jejich autogramiáda / sobota 14.01 hod.
  • Sokolnické ukázky / neděle po celý den

Fotbalový stadión v obci:

  • Fotbalové utkání Dorost FK Loučeň versus AC Sparta ženy / sobota 13.00 hod.
  • Agility, mažoretky, muzikálové melodie / sobota 15.00 hod.
  • Fotbalové utkání A-mužstvo FK Loučeň versus Stará garda AC Sparta Praha / sobota 16.00 hod., slavnostní výkop má princ Erich TT
  • Posezení s písničkou - Hudební duo Paollo / sobota 20.30 hod.
  • Fotbalové utkání Stará garda FK Loučeň versus Rádio Jizera / neděle 15.00 hod.

 


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací