Do atraktivního zákulisí zámku Vás vezme Mladý svět

Do atraktivního zákulisí zámku Vás vezme Mladý svět

Publikováno: 11.11.2011
Do atraktivního zákulisí zámku Vás vezme Mladý svět

Provozovatel zámku Loučeň se v souvislosti s nedávným pořádáním akce Zpátky do socialismu pustil do nečekaných sfér: Podařilo se mu vzkřísit Mladý svět, ikonu mezi českými časopisy šedesátých až osmdesátých let. Časopis s velmi originálním a zábavným obsahem může zpříjemnit odpolední kávu i Vám.

Časopis Mladý svět vycházel v šedesátých až osmdesátých letech minulého století ve statisícových nákladech. Přesto se v trafikách ohřál vždy maximálně pár desítek minut. Sexuologicko - psychologická poradna Jiřiny Hanušové alias Sally, fejetony Rudolfa Křesťana, rubrika Pedagog ve výslužbě Miloslava Šimka, či Tržiště senzací s fotografiemi kuriozit z celého světa, ten západní nevyjímaje, suverénně kralovaly žebříčkům nejčtenějších literárních dílek té doby. Časopis zanikl v době liberalizace českého mediálního trhu v polovině devadesátých let, které si žádaly nové, odlehčenější a barevnější tituly. Kvantita tehdy vítězila nad kvalitou.

Zámek v nezvyklé roli vydavatele legendárního časopisu

Zámek Loučeň se začátkem září 2011 pustil do sféry, kde by jeho aktivity patrně nikdo nečekal: Zvláštním vydáním vzkřísil alespoň jednorázově tuto legendu mezi českými časopisy, a to v původním designu a grafice, včetně loga časopisu a titulní celostránkové fotografie, která bývala většinou černobílého ražení. Titulek nad fotografií bodré uklízečky zachycené v historické jídelně zámku v holínkách a s kýblem na vytírání u nohou hlásá, že „Na zámku Loučeň opět vládne lid."

Kultivovaná zábava. Kde ji v dnešní době najdete? Přeci v zámeckém Mladém světě!

„Obsah časopisu přináší kultivované a přitom zábavné čtení. Máte-li rádi ironii, metafory, černý humor a především nadsázku, pak Vás náš časopis neskutečně pobaví. A mezi řádky také přinese informace o tom, jaký byl běžný chod zámku Loučeň za socialistických časů, kdy tu bývalo školící středisko železničářů. A vedle toho nechá časopis ve své zvláštní časové dvojrovinosti nahlédnout s vtipnou nadsázkou do zákulisí současného života zámku, kdy slouží jako oblíbený turistický cíl," říká manažer zámku Jiří Senohrábek, který je zároveň šéfredaktorem loučeňského zvláštního vydání Mladého světa.
Šablonu kdysi tak populárního Mladého světa použil zámek Loučeň především jako svérázný způsob propagace své zářijové slavnosti Zpátky do socialismu, všechny příspěvky v něm vytištěné, s výjimkou programu dvoudenních slavností, si ovšem udržují nadčasovou platnost.

Časopis za dvacku jako suvenýr z výletu

Chystáte-li se na Loučeň do konce letošního roku, určitě se Vám investice 20 Kč, kolik toto zvláštní vydání Mladého světa stojí, vyplatí. Dozvíte se v něm mj., co všechno na zámku za téměř čtvrtstoletí prožil jeho správce Petr Rakovec, přečtete si ve světové premiéře rozsáhlé interview s Bílou paní a najdete tu všechny dříve tak oblíbené rubriky, jen napasované do podmínek života na zámku: „I my totiž máme ve vedoucím infocentra Vratislavu Zákoutském svého pedagoga ve výslužbě. I my máme v mé maličkosti osobu, která coby letitý pracovník v marketingu dokáže atraktivně naplnit Tržiště senzací a pokusit se o fejeton v podobných intencích, jak se to léta dařilo nedostižnému Rudolfu Křesťanovi. A týden zákulisního života na zámku je pro čtenáře přinejmenším stejně atraktivní, jako býval pro čtenáře Mladého světa Týden v redakci," přibližuje obsah zámeckého čísla časopisu Mladý svět Jiří Senohrábek.

Už jsi čet´ loučeňský Mladý svět?

  • první interview s Bílou paní v historii světového tisku
  • Tržiště senzací: Správce utopil v zámeckém rybníce mořskou pannu, Bílá paní loučeňská měla mít původně odvážně erotickou vizáž a další zaručené zprávy ze zákulisí zámku
  • Rubrika Seznamte se tentokrát se správcem zámku Petrem Rakovcem o 23 letech strávených pracovně na zámku Loučeň
  • Pedagog ve výslužbě s břitkým Vratislavem Zákoutským, který je důstojným nástupcem bohužel již zesnulého Miloslava Šimka
  • Milá Sally - Kateřina Šrámková přebírá štafetu po taktéž již zemřelé Jiřině Hanušové v odpovědích na choulostivé otázky naší mládeže
  • Dopisy v koši nekončí - neotiskl Mladý svět náhodou i Váš dopis či mail, který jste napsali na zámek?
  • Dopisy - seznámení: najděte si inteligentního partnera pomocí seznamky časopisu Mladý svět, který hlupáci zásadně nečtou
K dostání na pokladně (infocentru) zámku Loučeň za 20 Kč.

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací