Labyrinty dostanou k narozeninám dort a myší věštírnu

Labyrinty dostanou k narozeninám dort a myší věštírnu

Publikováno: 24.06.2010
Labyrinty dostanou k narozeninám dort a myší věštírnu

Labyrinty na Loučeni slaví na začátku prázdnin tradičně své narozeniny. Program narozeninové párty, na kterou jsou zváni všichni, vypadá opravdu zajímavě. Raritou bude nejspíš myší věštírna. Spousta rébusů a také dvě divadelní představení potěší jak děti, tak i dospělé. Kdo bude ve správný čas u travnatého labyrintu, ochutná i narozeninový dort.

Už třetí narozeniny oslaví v sobotu 3. července labyrinty a bludiště v zámeckém parku Loučeň. „Výročí vzniku našich labyrintů pojímáme od počátku jako narozeninovou oslavu pro všechny jejich příznivce," řekl Jiří Senohrábek, manažer zámku. „Letos nebude chybět ani velký dort se třemi svíčkami, který ve 14.30 rozkrájí u travnatého labyrintu naše kněžna, aby jím pohostila především malé návštěvníky zámku," dodal Senohrábek.
Každý z labyrintů bude po celou sobotu strážit jedna či dvě pohádkové postavy, které mají pro děti připraveny soutěžní úkoly. Hrací karta označená všemi deseti razítky z jednotlivých soutěží pak malým hráčům zajistí další odměnu, kterou jim u starého dubu předá osobně Křemílek.
Také dospělí se budou moci oddávat nevšedním hrám, a to v tajemné herně, která vyroste u pískovcového labyrintu, označovaného většinou návštěvníků za nejkrásnější loučeňský labyrint. „Herna bude plná hlavolamů a rébusů, které budou bavit určitě i dospělé. Stejně rodinný charakter budou mít rafinované soutěžní disciplíny, jež si na jeden den půjčujeme z libereckého IQ parku. Mnohé z nich mají přímou spojitost se světem labyrintů," dodává Senohrábek.
Labyrinty ale nemají přinášet jen zábavu, je s nimi spojené také tajemno. Proto si návštěvníci narozeninového dne na Loučeni budou moci v altánu u dlážděného bludiště nechat vyložit svůj osud kartářkou. Vyloženou raritou pak bude myší věštírna u nejmystičtějšího z loučeňských labyrintů, totiž u kamenného labyrintu. Živé myši a figura věštce na magickém pentagonu prý dokážou podle svého postavení prozradit budoucnost toho, kdo je v jejich blízkosti. S těmi, kdo by chtěl poznat skutečné kořeny a bohatou historii budování a užívání labyrintů, projde zámecký nadlesní ve dvou časech, v 11.30 a 15 hodin, v hodinové procházce celé labyrintárium, aby podal odborný výklad nejen o loučeňských bludištích, ale i nejslavnějších labyrintech světové historie.
Program Narozenin zámeckých labyrintů, kterými zámek Loučeň pravidelně vítá prázdniny, zpestří také dvě odpolední divadelní představení. „To první, začínající ve 13.30, je taková příjemná a velmi zábavná historická mystifikace, která divákům odhalí netušenou souvislost - totiž že labyrinty na Loučeni máme díky Napoleonovi. V 16 hodin pak hrajeme pohádku. Aspoň jeden dárek by měl zůstat až do narozenin překvapením, takže neprozradím předem, o jakou pohádku půjde. Vzhledem k tomu, že labyrinty přinášely za tři roky svého života nám a především dětem jenom radost, dostanou k narozeninám možná pohádky hned dvě," konstatoval poněkud tajuplně manažer zámku.
Narozeniny zámeckých labyrintů nejsou zdaleka jedinou prázdninovou akcí na zámku Loučeň. Už v sobotu 10. července se bude v zámeckém parku hrát Rusalka. V sobotu 7. srpna pak láká Loučeň na Barokní šermování. V pátek 27. srpna se to bude u zámku hemžit starodávnými automobily - Loučeň se totiž stává zastávkou na trase Oldtimer Bohemia Rally. Navíc vždy poslední sobotu v měsíci, tedy také 31. července a 28. srpna, pořádají na Loučeni noční prohlídky při svíčkách.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací