Labyrinty dosáhly školního věku. Narozeniny si připomenou slavností

Labyrinty dosáhly školního věku. Narozeniny si připomenou slavností

Publikováno: 19.06.2013
Labyrinty dosáhly školního věku. Narozeniny si připomenou slavností

Veselou prázdninovou náladu uvede na zámek Loučeň tradiční slavnost Narozeniny zámeckých labyrintů v sobotu 6. července. Chystá se opravdová párty – dojde na soutěže, rozkrájí se dort, přijedou klauni a nebude chybět pohádka.

Čas neuvěřitelně letí. Od doby, kdy se v magickém datu 7. 7. 2007 loučeňské labyrinty a bludiště poprvé otevřely veřejnosti, uplyne za pár dní 6 let. Toto výročí si jako každoročně připomeneme zámeckou slavností Narozeniny zámeckých labyrintů první červencovou sobotu, která letos připadá na 6. červenec.

Dosud nálada z pohádek či exotických kultur, letos pravá párty

„V předchozích ročnících měly Narozeniny zámeckých labyrintů pohádkový nádech, nebo se tu návštěvníci setkávali s atraktivními představiteli světových kultur, ve kterých jsou labyrinty běžné - třeba s Kelty, Indiány, nebo egyptským faraónem a královnou Kleopatrou. Letos měníme koncept. Ten bude v duchu bujaré dětské narozeninové párty," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek.

Soutěže v zámeckých labyrintech a proměna dětí v klauny

Základem slavnosti zůstává hra v zámeckých labyrintech, kde budou děti plnit úkoly s rekvizitami, jež se pojí k narozeninám. Jde o 6. narozeniny, disciplín je proto právě 6: K narozeninám patří květina, proto se v tisovém bludišti budou počítat různobarevné papírové růže, vyvěšené nad bludištěm. V altánu u dlážděného bludiště se budou zdobit dárkové krabice. „Na dalších stanovištích dojde na nafukování balónků a jejich řetězení, nebo na výrobu sáhodlouhého papírového řetězu," prohlásila Kateřina Šrámková, jednatelka společnosti Loučeň a. s. V travnatém labyrintu bude na děti čekat klaun a také malířka, která i všechny příchozí děti, pokud si to budou přát, promění v klauny. Každé z dětí si také domů odnese klaunský nos. „Kdo ví, třeba vytvoříme rekord v počtu klaunů na jednom místě. To by byl už třetí zápis zámku Loučeň do České knihy rekordů," věří Jiří Senohrábek.

Pohádka, ochutnávka dortu a klaunské číslo

Na 14.30 hodin se do amfiteátru chystá pohádka, bez které si jde letní zámeckou slavnost představit jen stěží. „Její název zatím nebudeme prozrazovat. Berte ji jako dárek, který přeci není možné vyzradit předem," konstatuje tajemně Jiří Senohrábek. A přesně o hodinu později nastane vrchol celé slavnosti: „I letos budeme krájet narozeninové dorty všem dětem. Heslem zámecké cukrářky je tentokrát „méně pater, více dortů"," dodala Kateřina Šrámková.

Klaunská show nakonec

Celý program pak vyvrcholí kolem 16. hodiny zábavnou klaunskou show. „K narozeninám patří zábava a veselí. A přesně tohle dokážou naši klauni rozdávat plnými hrstmi," končí s pozvánkou na již 6. narozeniny zámeckých labyrintů na Loučeni, pořádané v sobotu 6. července, manažer zámku Jiří Senohrábek.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%

6. narozeniny zámeckých labyrintů
Sobota 6. července 2013

Na co se můžete hlavně těšit?

  • Pravá narozeninová soutěž v zámeckém parku
  • Proměna dětí v klauny, klaunský nos jako dárek
  • Pohádka (14.30 hod.)
  • Krájení narozeninových dortů (15.30 hod.)
  • Klaunská show (15.50 hod.)

 Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací