Labyrintárium se rozrostlo o nový, už 11. labyrint

Labyrintárium se rozrostlo o nový, už 11. labyrint

Publikováno: 12.07.2011
Labyrintárium se rozrostlo o nový, už 11. labyrint

Zámecké labyrintárium na Loučeni obohatil zbrusu nový, v pořadí již jedenáctý labyrint. První návštěvníci se po něm prošli v sobotu 2. července odpoledne. V tento den se totiž konala tradiční zámecká slavnost Narozeniny zámeckých labyrintů, v jejímž rámci byl slavnostně odhalen a pokřtěn.


Tento labyrint si řádně užijí všichni, kdo umějí číst. Rodiče menších dětí tu pak své ratolesti mohou hravou formou naučit písmenka. Labyrint se totiž jmenuje Písmenkový. Tvoří ho čtverec se šestnáctkrát šestnácti kruhovými políčky, připomínajícími řez kmenem stromu.

Písmenka připomínají slavnou poštovní tradici

„Labyrint se prochází tak, abyste postupně prošli text známé písně Jede, jede, poštovský panáček," řekl Petr Rakovec, správce zámku, který se technicky podílel na vytvoření této nové loučeňské atrakce. V závěru známé pošťácké hymny, která je leitmotivem celého labyrintu, překvapí návštěvníky poněkud pozměněný text. Odráží skutečnost, že Thurn - Taxisové, dlouholetí majitelé loučeňského zámku, byli zakladateli evropské pošty. Labyrint má navíc drobnou přidanou hodnotu: „Děti i dospělí se mohou bavit a lámat si hlavu nad tím, jaká čtyři písmenka abecedy v labyrintu nenajdou," prozradil manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek.


Labyrintárium v Guinessově knize rekordů

Loučeňské labyrintárium bylo se svými 11 labyrinty a bludišti právě zapsáno do České Guinessovy knihy rekordů, kterou spravuje pelhřimovská agentura Dobrý den, jako největší soubor labyrintů a bludišť v České republice. „Jsme vlastně největším labyrintáriem v celé Evropě, ale zápis do světové Guinessovy knihy rekordů je administrativně velmi náročný, proto se musíme zatím spokojit jen s českým rekordem," prohlásila jednatelka zámku Kateřina Šrámková.


Písmenkový labyrint není poslední

I přes vytvoření rekordu není současný počet labyrintů na Loučeni konečný. Plánuje se vytvoření ještě dalších dvou labyrintů - jeden by měl ideálně vzniknou již v příštím roce, druhý pak za dva roky.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací