V Ráji pohádek potěší děti Křemílek, Šmoulinka i Pyšná princezna

V Ráji pohádek potěší děti Křemílek, Šmoulinka i Pyšná princezna

Publikováno: 20.04.2012
V Ráji pohádek potěší děti Křemílek, Šmoulinka i Pyšná princezna

V sobotu 5. května zažije Loučeň slet nejoblíbenějších pohádkových bytostí. V amfiteátru bude k vidění Kubula a Kuba Kubikula i Krkonošské pohádky, Večerníček bude rozdávat dětem omalovánky i novinové čepice a o strašení se postarají čerti, Ježibaba, Loupežníci i Bílá paní.

Velké setkání pohádkových postav s dětmi a jejich rodiči či prarodiči chystá zámek Loučeň pod názvem Ráj pohádek na sobotu 5. května.

Z pohádky do pohádky

„Budeme celý den putovat Z pohádky do pohádky. Tak zní také název velké soutěže v zámeckém parku a labyrintech, která bude hlavním, celodenním bodem programu," řekl Jiří Senohrábek, manažer zámku Loučeň. V rámci zmíněné hry se děti postupně setkají jak s postavami z klasických pohádek, tak i s hrdiny oblíbených večerníkových a jiných animovaných příběhů: V parku tak na ně na nestřeženém místě vybafne Hejkal. Podívají se do pekla. Spolu se Šmouly budou hrát kuličky. U Perníkové chaloupky budou mít dětští soutěžící za úkol naloupat perníček. Vodník Volšoveček je procvičí v lovu ryb. Pyšná princezna bude chtít zavázat střevíček. A Křemílek s Vochomůrkou ocení pomocníka, který jim pomůže zasít semínko. Po čertech a Ježibabě bude na trase ještě jedna zkouška odvahy v podobě loupežníků. Cílem putování je pak Království pohádek, v němž děti přivítá král, královna a dvorní dámy. „Na královském dvoře si prý drží i vtipného šaška. A také tam mají zdatné mušketýry. Ani oni by v Ráji pohádek neměli chybět," prozradila Noemi Koukolová, koordinátorka slavností na zámku Loučeň.

Hrdinové televizních večerníčků živě na Loučeni

O tom, že při putování Z pohádky do pohádky se děti setkají mimo jiné s Křemílkem a Vochomůrkou, již byla řeč. V amfiteátru se ale odpoledne zabydlí také další hrdinové televizních večerníčků: „Od 14 hodin zahrajeme hned několik Krkonošských pohádek. Uvidíme, co Trautenberk provede Krakonošovi tentokrát. Od 15.30 hodin pak bude naše přírodní divadlo v srdci zámeckého parku patřit Kubulovi a Kubu Kubikulovi," sdělil Jiří Senohrábek. Parkem také bude po celý den jezdit na trojkolce samotný Večerníček a rozdávat dětem omalovánky s vlastnoručním podpisem.

Postavy z pohádek zámeckými průvodci

Také v zámeckých komnatách se usídlí na jeden den pohádkové postavy. „Během loňských Cukrových slavností sklidily u dětí velký úspěch prohlídky zámku s Kouzelným dědečkem. A o podzimních prázdninách zase děti loni nemohly spustit oči ze Šmoulinky, když byla jejich zámeckou průvodkyní. Obě postavy se tedy na zámek vrátí jako průvodci v rámci našeho Ráje pohádek," slibuje Jiří Senohrábek s tím, že obvyklé kostýmované prohlídky s komorníkem pro dospělé publikum budou pochopitelně běžet i v tento slavnostní den zasvěcený dětem.

Kreslení s Leontýnkou a tajemno s Bílou paní

Plejádu takřka dvou tuctů pohádkových postav doplní v Ráji pohádek na zámku Loučeň ještě Bílá paní s Leontýnkou z oblíbeného dětského filmu Ať žijí duchové. Leontýnka se prý těší na obrázky, na kterých jí děti za sladkou odměnu namalují přímo před očima jejich nejoblíbenějšího večerníkového hrdinu. Bílá paní bude na tento kreslířský ateliér na nádvoří zámku dohlížet. Občas ale bude mít také jinou práci přímo v budově zámku: Stane se totiž vedle Kouzelného dědečka, Šmoulinky a komorníka čtvrtým průvodcem zámku, který nabídne opět zcela svébytné prohlídky zámeckých interiérů - budou totiž tajemné a v jejich rámci budou návštěvníci luštit rébus. „Sobota 5. května je oficiálním datem, kdy celkem na 10 hradech a zámcích napříč republikou startuje projekt Otevřte 13. komnatu," informoval manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek. „Na Loučeni tyto prohlídky nabízíme již od začátku roku, aktuálně vždy v úterý, ve čtvrtek, v sobotu a v neděli v 13 a 16 hodin. Právě v sobotu 5. května se k Bílé paní loučeňské přidá i kat Heřman na hradě Kost, Černý rytíř na zámku Děčín, skřet Radouš na zámku Kozel, mladý Lotrando v klášteře Broumov, žokejka Lata na zámku Slatiňany, duch Rudla na zámku Kačina, svatá Barbora na hradě Grabštejn, Hrabě šprýmař na zámku Karlova Koruna, či zloduch Xaver Zahozenec na Slezskoostravském hradě. Podrobnosti o těchto naprosto ojedinělých prohlídkách se mohou návštěvníci dočíst na www.otevrte13komnatu.cz," dodal Senohrábek.

Brzy se otevře Třináctá komnata Bílé paní

Komu se nechce surfovat a dá přednost dozvědět se to nejdůležitější o prohlídkách s tajemnými postavami přímo v centru dění a zároveň si užít v praxi první z nich, pro toho především je určena další plánovaná slavnost na zámku Loučeň - totiž Třináctá komnata Bílé paní, která zaplní sobotu 2. června. Slavnosti s tajemnou postavou chystají na květen a červen také další výše uvedené hrady a zámky.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%

Proč 5. května vstoupit s dětmi do Ráje pohádek na zámku Loučeň?

  • děti získají podpis Večerníčka
  • zámkem je provede Šmoulinka nebo Kouzelný dědeček
  • v parku potkají hrdiny z televize: Křemílka, Vochomůrku nebo Pyšnou princeznu
  • v zámeckém amfiteátru zhlédnou Krkonošské pohádky a putování Kubuly a Kuby Kubikuly
  • prokážou svoji odvahu při setkáních s Hejkalem, čerty, Ježibabou a loupežniky
  • při velkém soutěžním putování Z pohádky do pohádky se mj. naučí chytat ryby s vodníkem Volšovečkem a v cíli se setkají s králem Království pohádek
  • nemine je sladká odměna
SOBOTA 5. KVĚTNA 2012, RÁJ POHÁDEK. Otevřeno 10.00 - 17.00 hod. Celodenní program od 11.00 hod.

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací