Kouzla sladké Itálie: Táta kuchtil pizzu, máma poznávala těstoviny

Kouzla sladké Itálie: Táta kuchtil pizzu, máma poznávala těstoviny

Publikováno: 07.09.2013
Kouzla sladké Itálie: Táta kuchtil pizzu, máma poznávala těstoviny

Slavnosti Kouzla sladké Itálie přálo počasí: Děti soutěžily převážně o dobroty ještě v ryze letním oblečení, rodiče si pak pochutnávali na parmazánu, těstovinách, lihovinách z vína, či třeba speciálních bagetách za svitu slunce, které Loučeň, přestože už je září, neopustilo v ten den ani na minutu.

Meteorologové se v předpovědích na sobotu 7. září předháněli v superlativech a měli pravdu: Za celý rok snad nebylo o víkendech počasí, které by přálo výletům na hrady a zámky víc: slunečno, příjemných 27 stupňů Celsia, tedy teplo, ale žádné tropy, a po dešti ani památky. Právě v této ideální klimatické kulise se odehrával 2. ročník slavnosti Kouzla sladké Itálie.

V přednádvoří, kolem velké zámecké kašny, se prezentovalo několik firem, nabízejících italské produkty - od cateringových společností, přes prodejce automobilů a motocyklů, až po jazykovou školu či cestovní agenturu. Návštěvníci ochutnávali vinné sirupy, lihoviny z vína, italské sýry či těstoviny. Nad vším bděli také zástupci Italské hospodářské komory.

Ve dvou blocích - od 11.30 a od 15 hod. - mohli na nádvoří jak děti, tak i jejich rodiče soutěžit o italské dobroty i ceny do domácnosti s kněžnou Marií a knížetem Alexanderem: Otcové připravovali pizzu. V maminkovské soutěžní disciplíně poznávaly vždy čtyři kuchařky těstoviny podle jmen. A děti pak soutěžily o to, kdo nejrychleji sní talíř plný těstovin s rajčatovou omáčkou. Kníže s kněžnou se pak v poněkud jiném světle předvedli - ve všech významech toho slova - při speciálních prohlídkách zámku nazvaných Italské manželství, kdy při manželských hádkách dováděli účastníky těchto prohlídek střídavě k ustrašeným a rozesmátým výrazům ve tváři. "Na konci těchto vskutku netradičních prohlídek byl ale vždy upřímný, nefalšovaný potlesk," potvrdil manažer zámku Jiří Senohrábek.

Protože letošní, v pořadí 2. ročník slavnosti Kouzla sladké Itálie spadal do Dnů evropského kulturního dědictví, mohli si zájemci užít také mimořádných prohlídek zámeckého kostela Nanebevzetí P. Marie.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací