Knížete ovládly půvabné múzy. Okouzlovat hudbou budou až do pátku

Knížete ovládly půvabné múzy. Okouzlovat hudbou budou až do pátku

Publikováno: 01.08.2012
Knížete ovládly půvabné múzy. Okouzlovat hudbou budou až do pátku

Prohlídky s múzami barokní hudby se rozběhly právě dnes. Vychutnat si italské árie a zvuk cembala budete moci až do pátku 3. srpna.

Jsou dvě. Jedna upoutává pozornost svým zvučným hlasem, druhá pak lahodným nástrojem, který si přivezla s sebou - cembalem. Řeč je o Jitce Kopřivové a Petře Žďárské, dvou talentovaných hudebnicích, které od středy 1. srpna roztleskávají v hudebním salónu a ve dvou dalších zámeckých interiérech návštěvníky, kteří si zakoupí Prohlídku s múzami barokní hudby.

"Cembalo jsme za těch pět let, co je loučeňský zámek otevřen turistům, na prohlídkách ještě neměli. A italské árie mohou během prohlídky návštěvníci vychutnat rovněž v loučeňské premiéře," řekl Jiří Senohrábek, manažer zámku, který po mnoha typech prohlídek, od čokoládových přes astronomické až po noční se spiritistickými seancemi, vsadil tentokrát na barokní hudbu.

Knížete či kněžnu, kteří provádějí svým zámkem, kde se zabydlely dvě nadané hudebnice, a jejich návštěvníky dostanou dvě talentované múzy hned poté, co za nimi vystoupí do prvního patra, tedy honosného piana nobile zámku. Nikdo by předem nečekal, jakou podobu bude mít první ze tří hudebních vstupů Prohlídek s múzami barokní hudby: Dvě půvabné dámy sedí v poštovních saních ve schodišťové hale, symbolu prosperity Thurn - Taxisů, dlouholetých majitelů Loučně, kteří přišli k jmění a slávě díky letitému provozování poštovních služeb, a svým muzicírováním navazují kontakt s návštěvníky zámku. Ti se s neotřelými hudebnicemi setkají znovu po půlhodině, tedy uprostřed prohlídky, v hudebním salónu, kde si vychutnají takřka čtvrthodinový koncert italských árií pěkně vsedě - ze sytě modrých, zlacených čalouněných pohovek. Na samý závěr hodinové prohlídky zámku pak návštěvníky překvapí lahodné tóny linoucí se nad jejich hlavami: Obě muzikantky se loučí stylově minutovým pěveckým číslem s přídechem humoru z ochozu přenádherné zámecké knihovny. Poslední slovo má hravá tamburína...

Tyto zážitky mohou být Vaše, pokud se zúčastníte Prohlídek s múzami barokní hudby, a to ve čtvrtek 2. srpna, nebo v pátek 3. srpna v čase od 10.30 hod. (obvyklá první hudební prohlídka) do 16.30 hod. (obvyklá poslední hudební prohlídka).

Týden barokní hudby na zámku Loučeň vyvrcholí v neděli 5. srpna od 14.30 hod. v zámeckém kostele Nanebevzetí P. Marie koncertem Hudební perly baroka v podání kvarteta Barocco Vivo.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací