Knížecí rodina oslaví Štědrý den s návštěvníky již tuto neděli

Knížecí rodina oslaví Štědrý den s návštěvníky již tuto neděli

Publikováno: 04.12.2012
Knížecí rodina oslaví Štědrý den s návštěvníky již tuto neděli

Knížecí rodina má ráda hosty. O 3. adventní neděli s ní můžete prožít Knížecí Štědrý den, jak se jmenují speciální prohlídky, na kterých se budou porovnávat české a italské Vánoce, rozdávat dárky všem přítomným dětem a servírovat pečená vydra s omáčkou.

O 1. adventní neděli se křtil největší adventní věnec Česka a děti se ocitaly s kněžnou pod stromem přání. O 2. adventní neděli se v jednom ze salónů v přízemí zámku hrála Vánoční pohádka o kapru Karlovi. 3. adventní neděle s datem 16. prosince je přímo před námi. A slibuje pro změnu oživlé prohlídky zámku, při kterých knížecí rodina zažije v předstihu před zraky návštěvníků zámku štědrovečerní nadílku.

"Oživlé zámky s hranými hereckými vstupy pořádáme již od otevření zámku, zásadně ale jen při výjimečných příležitostech, jako jsou právě třeba svátky, vybraná výročí či vybrané zámecké slavnosti. Tentokrát nahlédneme pod veskrze rodinnou intimní pokličku oslav Štědrého dne," říká Kateřina Šrámková, jednatelka společnosti Loučeň, která je provozovatelem zámku. Zámeckými komnatami bude provádět kněžna Marie. Ta spolu se svým manželem, knížetem Alexanderem, synem Pašou a neteří z Řezna čeká u štědrovečerního stolu také svoji bezdětnou švagrovou, sestru svého chotě Alexandra, tetičku Karolínu. Na zámku se v ten vzácný den bude servírovat pečená vydra na omáčce . A děti zvyklé pendlovat mezi Čechami a Itálií rozpředou pořádnou hádku na téma, zda je lepší český Ježíšek, nebo italský Babbo Natale. Kdo že je to ten Babbo Natale? Přijďte se poučit při oživlých prohlídkách, které v neděli 16. prosince začínají každou celou hodinu od 11 do 14 hodin.

Advent na zámku Loučeň vyvrcholí o poslední adventní neděli, 23. prosince, odpolední Českou mší vánoční Jakuba Jana Ryby v zámeckém kostele Nanebevzetí P. Marie a následným živým betlémem na nádvoří zámku.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Z našich zážitkových dárků Vám doporučujeme


Kateřina Šrámková s manželem po 15 letech od otevření zámku v Loučeni zahájila nový projekt. V září 2021 se zrodila značka Koulier. V malé vísce Oflenda na Vysočině se začaly vyrábět foukané vánoční ozdoby s více než stoletou tradicí. Milujete Vánoce a zdobení stromečku? Pak i vám chceme předat radost, se kterou pro vás ozdoby tvoříme.

Navštivte výrobu vánočních ozdob Nakupujte vánoční ozoby na eshopu
Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací