Knížecí pár se vydal za dětmi do města pohádky

Knížecí pár se vydal za dětmi do města pohádky

Publikováno: 14.09.2010
Knížecí pár se vydal za dětmi do města pohádky

Na pozvání jičínského knížepána se vydal kníže Thurn - Taxis spolu se svojí půvabnou chotí na pět dní do města, které má díky slavnému Rumcajsovi přízvisko "Město pohádky".

Festival "Jičín, město pohádky" už patří mezi zavedené akce pro rodiny s dětmi. A protože právě jim se snaží po celý rok dělat radost také loučeňský knížecí pár, vydal se kníže s kněžnou ve dnech 8. - 12. září za dětmi do Jičína.

U stánku, který si knížecí pár nechal postavit přímo na jičínském náměstí, se po celých pět dnů soutěžilo. Naprostá většina soutěží se točila kolem labyrintů, jimiž se chlubí loučeňský zámecký park. Děti tak procházely třeba plátěným labyrintem, který byl rozprostřen přímo na historické dlažbě náměstí v Jičíně, nebo mezi sebou soutěžily o to, kdo z nich nejrychleji dopraví kuličku do středu svého labyrintu. Nejtrpělivnější děti nechala kněžna u svého stolu kreslit.

"Loni, kdy byl labyrint přímo jedním z ústředních témat Jičína, města pohádky, jsme dostali na tento jedinečný dětský festival poprvé pozvání. Rádi jsme přijeli i letos, kdy je ústředním tématem festivalu Česká pohádková klasika. Myslíme si skromně, že i k ní máme na Loučeni co říci. Vždyť už naši průvodci při běžných prohlídkách zámku připomínají díky historickým kostýmům, které oblékají, pohádkové postavy. A mezi žáky je velmi oblíbený školní program Minotaurus a ti druzí, ve kterém zavádíme ty menší děti poté, co je seznámíme s naším Minotaurem, do světa českých pohádek. Tahle tříhodinová škola na zámku v době školního vyučování je u dětí širokého spektra věku mimořádně oblíbená," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek.

Jak loučeňský kníže s kněžnou zapojovali celých pět dnů děti v Jičíně do zábavných soutěží, se můžete přesvědčit na fotografiích níže.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací