Kdo ochutnal zámeckou medovinu, nechce pít nic jiného

Kdo ochutnal zámeckou medovinu, nechce pít nic jiného

Publikováno: 13.06.2010
Kdo ochutnal zámeckou medovinu, nechce pít nic jiného

Medovina je obzvlášť lahodný nápoj. Ta ze zámku Loučeň má příjemnou švestkovou příchuť. Připomíná tak bývalou slávu knížecích švestkových sadů u obce Mcely.

Medovina mívá různé příchutě - posledním hitem je třeba medovina s příchutí konopí. I zámecká medovina z Loučně má své nezaměnitelné aroma - i jazyk gurmána v ní snadno rozpozná chuť švestek.

"Ve sklepích uprostřed Vysočiny, v Hlinsku, jsme nechali od zimy kvasit medovinu se švestkami. Je velmi důležité, že švestky jsou v naší medovině přítomné od počátku procesu kvašení, nejsou přidávány až druhotně do zralé medoviny. Naše zámecká medovina tak vzniká sice náročnějším, zato však poctivějším a tradičnějším způsobem, nejde o žádnou aromatizovanou náhražku," vysvětluje Jiří Senohrábek, manažer zámku Loučeň.

Švestkovou příchuť pro svůj značkový alkoholický nápoj nezvolili zámečtí náhodně. Chtějí tak připomenout bývalou slávu knížecích švestkových sadů nedaleko Loučně, na okraji obce Mcely. Z tamních knížecích švestek se kolem roku 1900 vyráběla povidla, která kupovaly dokonce i hospodyňky za mořem, ve Spojených státech, kam se povidla vyvážela. "Nyní je švestek ještě méně, než bývalo za časů knížete Alexandra Thurn - Taxise. Tyhle vzácné plody jsme se proto rozhodli smíchat s alkoholem, myslím, že se tak zavděčíme více gurmánům, než v případě povidel," dodal Senohrábek.

Lahev loučeňské zámecké medoviny můžete pořídit výhradně v zámeckém infocentru, tedy tam, kde se kupují vstupenky do zámeckého areálu na Loučeni. Občas ji seženete také na speciálních historických jarmarcích.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací