Kastelán ví nejvíc. Turistům to poví dvakrát týdně

Kastelán ví nejvíc. Turistům to poví dvakrát týdně

Publikováno: 13.05.2011
Kastelán ví nejvíc. Turistům to poví dvakrát týdně

Zážitek ze zámku je často přímo úměrný kvalitě průvodce. Nechcete nic riskovat? Pak přijeďte na zámek ve středu nebo v sobotu vždy na 13.30 hod. V tento čas Vás provede samotný kastelán. Jeho znalosti by snad měly být zárukou kvalitní prohlídky.

Na zámku X se nám před dvěma měsíci líbilo strašně moc, byla tam strašně milá a chytrá průvodkyně. Tak jsme dostali chuť vyrazit už za dva týdny někam znovu. Na hradě Y to ale byla vyložená tragédie. Průvodce mluvil jako kolovrátek a nedokázal kloudně odpovědět na jedinou otázku. Úplně v nás zabil chuť poznávat další hrady a zámky.

Všichni průvodci jsou kvalitní. Ale kastelán je jenom jeden

Taky se Vám něco podobného někdy stalo? Nechcete, aby Vám výlet překazil nějaký průvodcovský nekňuba? „Neskromně si myslíme, že na zámku Loučeň se nesetkáte se špatným průvodcem. Průvodce vybíráme s velkou pečlivostí a za prací všech tak můžeme stát. Přesto je pro návštěvníky, ale i pro samotného kastelána dobré, když takový odborný správce vystrčí občas nos od počítače, či se zvedne od často úmorných a monotónních jednání a absolvuje na hodinu tu práci, která je na zámku pro návštěvníky nejdůležitější a nejviditelnější - tedy práci průvodce. A tak jsme s mým zástupcem, Vratislavem Zákoutským, naordinovali sami sobě v hlavních měsících celé sezóny ucelený cyklus kastelánských prohlídek," říká kastelán zámku Loučeň Jiří Senohrábek.

Kdy na nás bude mít kastelán čas

A kdy máte záruku, že Vás zámkem provede přímo kastelán, nebo jeho zástupce? Kastelánské prohlídky se konají v měsících červen, červenec a srpen každou středu a sobotu vždy od 13.30 hod. „Dá se to, myslím, snadno zapamatovat. Kastelánské prohlídky se konají takřka po celé léto ve dnech začínajících na „S" (středa, sobota)," nabízí mimotechnickou pomůcku Jiří Senohrábek.

Kdy máme přijet, aby nás zámeckými pokoji provedl přímo kastelán?
  • Ve středu, nebo v sobotu, prohlídky v obou dnech ve 13.30 hod.
  • Platí v měsících červen, červenec a srpen
  • Doporučujeme telefonickou rezervaci předem na tel. 325 585 228 (infocentrum)

 


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací