Karnevalu kraloval motýl Emanuel a kankánové tanečnice

Karnevalu kraloval motýl Emanuel a kankánové tanečnice

Publikováno: 05.03.2012
Karnevalu kraloval motýl Emanuel a kankánové tanečnice

2. Benátský karneval na zámku Loučeň hostil tanečnice z Orientu i brazilského Ria. V koblížkové soutěži měli syslí tváře nejen děti, ale i dospělí. Králem karnevalu se stal motýl Emanuel, královnou pak Červená Karkulka.

Jarní slunce proniklo v sobotu 3. března přes skleněné zdi zámecké oranžérie, dějiště 2. Benátského karnevalu na zámku Loučeň, který připravila knížecí rodina Thurn - Taxisů na počest kněžny Marie, jíž jako rodačce z italských Benátek měl karneval připomenou její harmonické dětství strávené na italském pobřeží.

Zjevení Anděla: zklamání pro pány, legrace pro děti a dámy

Především mužská část rodiny, Alexander Thurn - Taxis a jeho švagr Gustrav, se velmi těšila na zahájení karnevalu, při němž se měl zjevil z mlhy nádherný Anděl. Loni měl podobu překrásné blondýny, knížata proto očekávala, že se kráska objeví znovu. Letos je ovšem, na rozdíl od ostatních pobavených účastníků karnevalu, čekalo zklamání: Andělskou roli vzal totiž na sebe knížecí synek Paša. Tuhle úlohui mu přidělila intrikánská tetička Sofie. Aby se prý pánům na jaře zbytečně předčasně nezapalovala lýtka.

Přijely tanečníce z Orientu, Ria i francouzských šantánů

Nejvíc pozornosti tak na sebe během karnevalového odpoledne strhly tanečnice: Hned po zjevení Anděla vystoupily štíhlé divy z brazilského karnevalového Ria. Uprostřed karnevalu je vystřídaly tanečnice s nádherně barevnými a rozevlátými orientálními vějíři. Závěrečné vyvrcholení programu pak patřilo dlouhonohým kankánovým tanečnicím, které také, nejen díky Alexandrovi a Gustavovi Thurn - Taxis, sklidily největší ovace.

Těžká volba Krále a Královny karnevalu

Velmi těžkou úlohu měla knížecí rodina, když měla volit po taneční, písničkové a koblížkové soutěži, do níž se zapojili kromě maskovaných dětí i veselí rodiče, Krále a královnu karnevalu. Do finále postoupili Beruška, Malý pirát, Číňanka, Drak, Princezna se zlatou čelenkou na čele, duo Černokněžníků, Lálá, Maková panenka, Motýl Emanuel a Červená Karkulka. Králem a Královnou karnevalu se nakonec stali poslední dva zmínění. Čestné uznání za kouzelný rodičovský úsměv a k tomu malou čokoládovou bonboniéru pak získala maminka, která na sebe vzala roli Klauna. Nejdůležitější maskované účastníky karnevalu i štíhlé tanečnice si můžete prohlédnout níže v bohaté fotogalerii z úžasného karnevalového odpoledne.

 


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Z našich zážitkových dárků Vám doporučujeme


Kateřina Šrámková s manželem po 15 letech od otevření zámku v Loučeni zahájila nový projekt. V září 2021 se zrodila značka Koulier. V malé vísce Oflenda na Vysočině se začaly vyrábět foukané vánoční ozdoby s více než stoletou tradicí. Milujete Vánoce a zdobení stromečku? Pak i vám chceme předat radost, se kterou pro vás ozdoby tvoříme.

Navštivte výrobu vánočních ozdob Nakupujte vánoční ozoby na eshopu
Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací