Karnevalu kraloval motýl Emanuel a kankánové tanečnice

Karnevalu kraloval motýl Emanuel a kankánové tanečnice

Publikováno: 05.03.2012
Karnevalu kraloval motýl Emanuel a kankánové tanečnice

2. Benátský karneval na zámku Loučeň hostil tanečnice z Orientu i brazilského Ria. V koblížkové soutěži měli syslí tváře nejen děti, ale i dospělí. Králem karnevalu se stal motýl Emanuel, královnou pak Červená Karkulka.

Jarní slunce proniklo v sobotu 3. března přes skleněné zdi zámecké oranžérie, dějiště 2. Benátského karnevalu na zámku Loučeň, který připravila knížecí rodina Thurn - Taxisů na počest kněžny Marie, jíž jako rodačce z italských Benátek měl karneval připomenou její harmonické dětství strávené na italském pobřeží.

Zjevení Anděla: zklamání pro pány, legrace pro děti a dámy

Především mužská část rodiny, Alexander Thurn - Taxis a jeho švagr Gustrav, se velmi těšila na zahájení karnevalu, při němž se měl zjevil z mlhy nádherný Anděl. Loni měl podobu překrásné blondýny, knížata proto očekávala, že se kráska objeví znovu. Letos je ovšem, na rozdíl od ostatních pobavených účastníků karnevalu, čekalo zklamání: Andělskou roli vzal totiž na sebe knížecí synek Paša. Tuhle úlohui mu přidělila intrikánská tetička Sofie. Aby se prý pánům na jaře zbytečně předčasně nezapalovala lýtka.

Přijely tanečníce z Orientu, Ria i francouzských šantánů

Nejvíc pozornosti tak na sebe během karnevalového odpoledne strhly tanečnice: Hned po zjevení Anděla vystoupily štíhlé divy z brazilského karnevalového Ria. Uprostřed karnevalu je vystřídaly tanečnice s nádherně barevnými a rozevlátými orientálními vějíři. Závěrečné vyvrcholení programu pak patřilo dlouhonohým kankánovým tanečnicím, které také, nejen díky Alexandrovi a Gustavovi Thurn - Taxis, sklidily největší ovace.

Těžká volba Krále a Královny karnevalu

Velmi těžkou úlohu měla knížecí rodina, když měla volit po taneční, písničkové a koblížkové soutěži, do níž se zapojili kromě maskovaných dětí i veselí rodiče, Krále a královnu karnevalu. Do finále postoupili Beruška, Malý pirát, Číňanka, Drak, Princezna se zlatou čelenkou na čele, duo Černokněžníků, Lálá, Maková panenka, Motýl Emanuel a Červená Karkulka. Králem a Královnou karnevalu se nakonec stali poslední dva zmínění. Čestné uznání za kouzelný rodičovský úsměv a k tomu malou čokoládovou bonboniéru pak získala maminka, která na sebe vzala roli Klauna. Nejdůležitější maskované účastníky karnevalu i štíhlé tanečnice si můžete prohlédnout níže v bohaté fotogalerii z úžasného karnevalového odpoledne.

 


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací