Už máte doma kalendář 2012? Jeden fotily na zámku opravdové dámy

Už máte doma kalendář 2012? Jeden fotily na zámku opravdové dámy

Publikováno: 09.01.2012
Už máte doma kalendář 2012? Jeden fotily na zámku opravdové dámy

Chcete si v novém roce obden připomenout hezké zážitky, které jste v roce starém načerpali na zámku Loučeň? Není snadnější způsob, než si pořídit kalendář Osobnosti dětem, na kterém v historických interiérech zámku pózuje šest dam s velkým D. Koupí navíc přispějete dobré věci.

Architektka Eva Jiřičná, módní návrhářka Liběna Rochová, mediální expertka Libuše Šmuclerová, moderátorka Hana Heřmánková, právnička a bývalá politička Petra Buzková a podnikatelka Tamara Kotvalová. Šest dam s velkým D dorazilo ve třech tandemech v průběhu října a listopadu do přepychově zařízených knížecích komnat středočeského zámku Loučeň, aby zde zapózovaly pro charitativní kalendář Osobnosti dětem 2012.

Zámek Loučeň - dříve místo setkávání osobností, dnes dětí. Kalendář obojí propojuje

Když producenti kalendáře oslovili se svým záměrem provozovatele zámku Loučeň, nebylo co řešit. „Stejně jako všechny oslovené dámy jsme se i my na zámku Loučeň zapojili do projektu bez nároku na odměnu, aniž bychom minutu váhali. Tím hlavním motivem byla pochopitelně pomoc dobré a záslužné věci. Tím druhým skutečnost, že projekt není ani v dalších ohledech prvoplánový, když hledá krásu nikoli u dvacetiletých topmodelek, nýbrž u dam v nejlepších letech, v jejichž tvářích se zračí cenná životní zkušenost. Konečně třetím důležitým důvodem pro spolupráci při přípravě kalendáře Osobnosti dětem 2012 byl fakt, že s tímto projektem nespojily svá jména celebrity, ale skutečné osobnosti. Mezi těmi dvěma slovy je podstatný rozdíl," říká manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek.

Osobnosti z kalendáře jako skalpy pro budoucnost v pamětní knize zámku

Podpis Jiřičné či Rochové tak před nedávnem zaplnily dosud bílou stránku stejné pamětní knihy zámku Loučeň, do jaké se před více než stoletím zapsali coby zámečtí hosté skladatel Bedřich Smetana, americký spisovatel Mark Twain, či německý básník Rainer Maria Rilke. „Jsem přesvědčen, že jména alespoň většiny dam, které se nechaly fotit pro zmíněný kalendář, se budou nad naší pamětní knihou za sto let vyslovovat s podobnou úctou, s jakou nyní naši průvodci zmiňují jména Twain či Smetana," dodává Jiří Senohrábek.

Zámek Loučeň chce být rájem dětí a rozdávat víc než Kapku naděje

Projekt Osobnosti dětem 2012 rozhodně není první zkušeností zámku Loučeň s charitou pro děti. Na jaře loňského roku uspořádal nadační fond Kapka naděje Venduly Svobodové v areálu zámku setkání dětí z dětských domovů se členy závodního týmu Menx, při němž si děti mohly osahat sportovní vozy, popovídat s jejich jezdci, odnést si jejich autogramy a zúčastnit se velké dobrodužné hry v zámeckém parku. Vybraných zámeckých slavností, které mají několikatisícovou návštěvnost, se účastní opakovaně nadační fond One More Day for Children, či občanské sdružení ShineBean, které tu získávají prostředky pro podporu chudých dětí v africké Keni. Jen nadaci One More Day for Children se podařilo najít již více než stovku adoptivních rodičů keňských dětí.
Charitativní projekty určené pro dětské příjemce zapadají do celkového profilu zámku Loučeň, který je známý především svými zahradními labyrinty a bludišti, nebo školními výukovými programy, či speciálními dětskými prohlídkami, na nichž neruší výklad kostýmovaného průvodce ani tříleté děti, protože je originální pojetí prohlídky historických interiérů přizpůsobené dětskému uchu prostě baví. „Filozofií zámku Loučeň bylo už od jeho otevření veřejnosti roku 2007 působit jako ráj na zemi pro všechny děti. Po celý rok nabízíme dětem a jejich rodičům zábavu ve formě návštěvy našich zahradních bludišť, nebo originálně pojatých prohlídek zámku. A jaký by to byl ráj, kdyby v jeho činnosti nebylo vidět také několik vskutku rajských skutků, které se uskuteční pro dobrou věc takříkajíc bez nároku na honorář," řekl manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek.

V případě zájmu o kalendář Osobnosti dětem 2012 prosím kontaktujte info@casopis-one.cz.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací