K 5. narozeninám dostanou labyrinty pětipatrový dort, popřát přijedou klauni

K 5. narozeninám dostanou labyrinty pětipatrový dort, popřát přijedou klauni

Publikováno: 19.06.2012
K 5. narozeninám dostanou labyrinty pětipatrový dort, popřát přijedou klauni

Pět let, pět pater dortu. A z něj ochutnají všechny děti, které přijdou v sobotu 7. července na zámek Loučeň oslavit už 5. narozeniny zámeckých labyrintů. Popřát přijdou klauni i Arabové, vyleká vás Minotaurus. V závěru dne se slavnostně otevře také zámecký kostel s nově zrekonstruovanou fasádou.

Je tomu už pět let od doby, kdy bylo zpřístupněno loučeňské labyrintárium - originální atrakce, pro kterou v čase vzniku ani neexistovalo pojmenování. A tak s novým turistickým lákadlem vzniklo před 5 lety i nové slovo: labyrintárium. Že se labyrintáriu vede a je oblíbené, dokazuje to, že už po pěti letech od otevření figuruje zámek Loučeň především díky existenci bludišť v jeho parku v TOP 10 nejnavštěvovanějších českých hradů a zámků.

Letos bohatší program: klauni či balónková show

Pětileté výročí se musí náležitě oslavit: „První červencová sobota, která je nejblíže datu otevření labyrintů, je tradičně vyhrazena zámecké slavnosti Narozeniny zámeckých labyrintů. Letos ale slavíme půlkulatiny, takže program bude bohatší, než obvykle," slibuje Jiří Senohrábek, manažer zámku Loučeň.
Už při loňských narozeninách sklidila velký úspěch klaunská olympiáda. Do zámeckého amfiteátru se proto vrátí klauni i letos. Soutěžit s nimi se začne ve 14 hodin. Následně se mohou hlavně malí návštěvníci těšit na balónkovou show, ze které si odnesou balónková zvířátka všemožných tvarů a barev.

Pětipatrový superdort

Mlsné jazýčky pak budou s napětím čekat na obří narozeninový dort. „Když má pět let dítě, obvykle jeho dort nazdobíte pěti svíčkami. Když oslavují pět let labyrinty, pak je potřeba pětipatrového dortu. Aby ho mohli ochutnat všichni malí kamarádi labyrintů přítomní na oslavě," říká Jiří Senohrábek.

Velká hra v bludištích s Araby i Černochy

Obzvlášť sledovaná bude celodenní hra v zámeckém parku, kterou je možné absolvovat průběžně od dopoledne. Právě v ní se totiž objeví labyrinty v hlavní roli jako dějiště jednotlivých soutěžních disciplín. Úkoly budou zadávat dětem třeba Černoch, Kelt či Arab. Evropu bude zastupovat hrůzný Minotaurus, napůl člověk, napůl býk, který byl až do svého přemožení Théseem krutým správcem nejslavnějšího labyrintu světa, jehož trosky dodnes obdivují turisté v krétském Knóssu. Tyto a další podobné multikulturní postavy mají ukázat, že labyrinty jsou fenoménem známým takřka ve všech světových kulturách, kde mají úkol především zklidnit zběsilé životní tempo, či dobít ztracenou energii.

Žehnání nově opravenému kostelu

Punc slavnostního okamžiku dodá oslavě 5. výročí od otevření zámku a labyrintária Loučeň návštěvníkům po krájení obřího pětipatrového dortu především žehnání v zámeckém kostele Nanebevzetí P. Marie, které začne v 16 hodin. Kostel prošel na jaře letošního roku velkou rekonstrukcí fasád. Zároveň byly po půlstoletí nečinnosti zprovozněny také kostelní hodiny, které dnes odbíjejí každou čtvrthodinu. Vyčištěný hodinový stroj prozradil, že hodinami byl zámecký kostel osazen roku 1853, a to díky tehdejší zámecké paní Isabele Thurn - Taxis. Krátkého slavnostního obřadu v nově opraveném kostele, jenž bude zakončen hudebním vystoupením, se ujme osobně litoměřický biskup Jan Baxant.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%

Přihlašte se do Facebookové události

a pozvěte na velkou oslavu také své známé a kamarády.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací