Italské slavnosti nabídly mlsání specialit, Pinocchia i soutěž o noc na zámku

Italské slavnosti nabídly mlsání specialit, Pinocchia i soutěž o noc na zámku

Publikováno: 11.09.2012
Italské slavnosti nabídly mlsání specialit, Pinocchia i soutěž o noc na zámku

Slavnost Kouzla sladké Itálie přinesla v sobotu 8. září na Loučeň na jeden den to nejlepší z romantického přímořského státu na jihu Evropy. Zážitky procházely nejen očima a ušima, ale také žaludkem.

Přišli na zámek a u zámecké kašny, kde se většina turistů fotí před čelním pohledem na malebnou budouvu barokního zámku z 18. století, spatřili překvapivě gondolu i s gondoliérem a na palubě této typické italské lodi pak sladkou Kolombínu, jednu z klíčových postav italské commedie dell´arte. Na nádvoří v improvizované plenérové kavárně si dali italskou kávu. K jejímu popíjení jim kapela Party Band zahrála pár italských hitů. Odešli na prohlídku zámku, kde kněžna s knížetem poněkud zvýšenými hlasy řešili partnerské problémy. Zkrátka takové italské manželství tam, kde byste ho nejméně čekali. Vyšli ven ze zámku a vyhládlo jim. V zámecké restauraci Vtipná kaše si dali některou z italských specialit, u kterých byly hlavní ingrediencí pochopitelně kvalitní těstoviny.

Posilněni se vydali na obhlídku sportovních vozů Ferrari a také vozů tradiční rodinné italské značky Fiat. S dětmi se následně přesunuli do zámeckého amfiteátru na pohádku Pinocchio - ten nosatý panáček je pochopitelně Ital. A následně se celá rodina zapojila do soutěží. A pokud měla štěstí, kromě dílčích cen si odnesla v závěru akce i tu hlavní - noc na zámku Loučeň, jehož nejslavnější kněžna v celé historii, Marie Thurn - Taxis, vyrůstala a celé své mládí strávila kde jinde, než v Itálii.

Tak to byl typický den typické rodiny, která v sobotu 8. září navštívila zámek Loučeň. Všechny klíčové zážitky dne ilustruje níže připojená fotogalerie.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací