Italské slavnosti nabídly mlsání specialit, Pinocchia i soutěž o noc na zámku

Italské slavnosti nabídly mlsání specialit, Pinocchia i soutěž o noc na zámku

Publikováno: 11.09.2012
Italské slavnosti nabídly mlsání specialit, Pinocchia i soutěž o noc na zámku

Slavnost Kouzla sladké Itálie přinesla v sobotu 8. září na Loučeň na jeden den to nejlepší z romantického přímořského státu na jihu Evropy. Zážitky procházely nejen očima a ušima, ale také žaludkem.

Přišli na zámek a u zámecké kašny, kde se většina turistů fotí před čelním pohledem na malebnou budouvu barokního zámku z 18. století, spatřili překvapivě gondolu i s gondoliérem a na palubě této typické italské lodi pak sladkou Kolombínu, jednu z klíčových postav italské commedie dell´arte. Na nádvoří v improvizované plenérové kavárně si dali italskou kávu. K jejímu popíjení jim kapela Party Band zahrála pár italských hitů. Odešli na prohlídku zámku, kde kněžna s knížetem poněkud zvýšenými hlasy řešili partnerské problémy. Zkrátka takové italské manželství tam, kde byste ho nejméně čekali. Vyšli ven ze zámku a vyhládlo jim. V zámecké restauraci Vtipná kaše si dali některou z italských specialit, u kterých byly hlavní ingrediencí pochopitelně kvalitní těstoviny.

Posilněni se vydali na obhlídku sportovních vozů Ferrari a také vozů tradiční rodinné italské značky Fiat. S dětmi se následně přesunuli do zámeckého amfiteátru na pohádku Pinocchio - ten nosatý panáček je pochopitelně Ital. A následně se celá rodina zapojila do soutěží. A pokud měla štěstí, kromě dílčích cen si odnesla v závěru akce i tu hlavní - noc na zámku Loučeň, jehož nejslavnější kněžna v celé historii, Marie Thurn - Taxis, vyrůstala a celé své mládí strávila kde jinde, než v Itálii.

Tak to byl typický den typické rodiny, která v sobotu 8. září navštívila zámek Loučeň. Všechny klíčové zážitky dne ilustruje níže připojená fotogalerie.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Z našich zážitkových dárků Vám doporučujeme


Kateřina Šrámková s manželem po 15 letech od otevření zámku v Loučeni zahájila nový projekt. V září 2021 se zrodila značka Koulier. V malé vísce Oflenda na Vysočině se začaly vyrábět foukané vánoční ozdoby s více než stoletou tradicí. Milujete Vánoce a zdobení stromečku? Pak i vám chceme předat radost, se kterou pro vás ozdoby tvoříme.

Navštivte výrobu vánočních ozdob Nakupujte vánoční ozoby na eshopu
Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací