Igráček je fenoménem letošního knížecího léta. Znáte jeho Roto?

Igráček je fenoménem letošního knížecího léta. Znáte jeho Roto?

Publikováno: 06.08.2013
Igráček je fenoménem letošního knížecího léta. Znáte jeho Roto?

Po celé prázdniny se děti mohou v komorní expozici setkat se stovkami postaviček Igráčků, které právě začínají oslovovat již třetí generaci špuntů. Každé úterý a o víkendu sem navíc láká odpolední dílna se stavebnicí Roto, jeden z programů Zámeckého knížecího léta, v jehož rámci došlo také na zpřístupnění velmi zajímavého zámeckého sklepení.

Každé odpoledne, sedm dní v týdnu, mohou děti a jejich rodiče navštívit v přízemí zámku mimořádnou výstavu Fenomén Igráček. Oblíbenou figurku s pohyblivými končetinami a hlavou, která bavila už jejich rodiče, tu zažijí v desítkách profesních variací - jako policistu, doktora, hasiče, či řidiče. Dnes už má i své ženské formy - třeba v zahradnici, nebo zdravotní sestřičce. „Igráček se stal toto léto nejoblíbenějším suvenýrem ze zámku," řekla Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň.

Na výstavě si nepřijdou na své jen oči, ale i šikovné ruce. Její součástí je totiž dětský koutek se stavebnicí Roto, která pochází ze společnosti Efko, tedy ze stejné tvůrčí dílny, jako postavičky Igráčků. V úterý a o víkendových dnech probíhá stavění z této stavebnice dokonce jako řízený, animační program pod vedením knížete, kněnžy, princezny, případně Bílé paní. „Tenhle program vítají především ti z rodičů, kteří si na chvíli chtějí odpočinout jen tak ve dvou od svých dětí třeba u kávy na zámecké terase, nebo u piknikového koše v zámeckém parku. Dětského vřeštění se lze elegantně zbavit na delší dobu. V úterý, sobotu a neděli máme připraveny v podstatě souvislé bloky programů pro děti od 12 do 17 hodin, jejichž součástí je také výroba poštovních známek v knížecí poštovně, putování Afrikou s knížetem - cestovatelem, jež se odehrává v zámeckém parku, a především návštěva tajemného zámeckého sklepení," sdělil manažer zámku Jiří Senohrábek.

FENOMÉN IGRÁČEK

Hravá výstava v komorní expozici v přízemí zámku
Otevřeno do konce prázdnin denně 11 - 17 hod.

ZÁMECKÉ KNÍŽECÍ LÉTO PRO DĚTI

Programový prázdninový dětský koutek, kam mohou (ale nemusí) i rodiče

  • Prohlídka tajemného sklepení (sraz na nádvoří) - 12.45, 14.45 a 15.45 hod.
  • Čtení pohádek v čítárně kněžny Marie (venkovní prostor u zámecké obřadní síně) - 13.10, 15.10 hod.
  • Hrátky s českou stavebnicí Roto (komorní expozice) - 12.00, 15.00 hod.
  • Výroba poštovních známek v thurn - taxisovské poštovně (venkovní prostor u zámecké obřadní síně) - 12.00, 14.30 hod.
  • Putování do Afriky s knížetem Alexandrem - 13.45, 16.10 hod.

Vždy v úterý, sobotu a neděli ve výše uvedených časech


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací