Hradozámecká noc se protáhne až do rána

Hradozámecká noc se protáhne až do rána

Publikováno: 31.08.2010
Hradozámecká noc se protáhne až do rána

Letos poprvé: Na loučeňském zámku se bude provádět NONSTOP. Po celou sobotní noc 4. září až do ranního svítání budou probíhat speciální prohlídky zámku – s kastelánem, s Bílou paní, po stopách zámeckých celebrit, nebo dětská prohlídka s princeznou. Čeká Vás také africký táborák, nebo půlnoční hledání Bílé paní. Ráno můžete pozorovat s astronomem východ Slunce a dopřát si piknik v zámeckém parku. V areálu zámku je možné i přespat.

Tak to tu ještě nebylo. V sobotu 4. září ráno se otevřou brány zámku pro návštěvníky Cukrových slavností, o kterých informujeme v jiné aktualitě. A zůstanou otevřeny nepřetržitě až do nedělního podvečera, do 18.30 hodin. Na program Cukrových slavností totiž v sobotu v 18 hodin přímo naváže Hradozámecká noc a na ni pak v neděli ráno běžný návštěvnický den.
„Každou celou hodinu v bloku od sobotní 18. hodiny do nedělní 9. hodiny ranní začne pokaždé jiná ozvláštněná prohlídka zámku. Návštěvníci mohou volit mezi prohlídkou hudební, čokoládovou, astronomickou, či po stopách historických zámeckých celebrit a zvolit jako svého průvodce kněžnu, Bílou paní, komorníka, nebo kastelána či správce zámku. Hradozámeckou noc můžete zažít ve stejném termínu i na jiných hradech a zámcích, ale pokud je nám známo, bdít až do rána se bude jen u nás na zámku Loučeň a na hradě Karlštejn," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek.
Speciální prohlídky zámeckých interiérů bude doprovázet bohatý program v zámeckých exteriérech. Tak třeba hned v šest v podvečer Vás provede staletým zámeckým parkem knížecí nadlesní, v sedm si děti mohou dopřát pošťácké hrátky s knížetem se zajímavým vyprávěním o poštovní historii, kterou knížata Thurn - Taxis významně pomáhala spoluvytvářet, a v osm se pak celé rodiny mohou před dlouhou nocí posilnit při večeři za přítomnosti šlechticů z rodu Valdštejnů, Fürstenberků a Thurn - Taxisů. „Po večeři začne u dlážděného bludiště jeden z patrně nejkouzelnějších bodů programu, africký táborák s vyprávěním knížete Alexandra o jeho reálných zážitcích z afrických loveckých expedic," láká do noční Loučně Jiří Senohrábek a dodává: „Budeme rádi, pokud si účastníci vezmou z domova na táborák bubny, abychom atmosféru vyprávění příjemně podbarvili."
Po táboráku, ve 22 hodin, se budou uspávat pohádkou paní kněžny první děti, jejichž rodiče se rozhodnou v zámeckém areálu také přespat. „Těm, kdo si ani o Hradozámecké noci nechtějí odepřít patřičný komfort, nabízíme možnost ubytování v zámeckém hotelu. Pro ty skromnější vznikne zastřešené tábořiště na podlaze oranžérie, kde je možné přespat ve vlastních spacácích. Na louce nad oranžérií se pak bude stanovat. Upozorňujeme ale raději předem, že poslední dvě varianty jsou pro opravdové dobrodruhy. Těm můžeme nabídnout pochopitelně záchod, koupelnu ale nikoli. Nicméně na jednu noc, navíc kouzelnou, hradozámeckou, snad návštěvníci nebudou sprchu postrádat," dodává Senohrábek.
Mnozí hosté Hradozámecké noci na Loučeni ostatně spát patrně vůbec nepůjdou. Program totiž pokračuje dál třeba půlnočním zjevením Bílé paní a následnou prohlídkou v její přítomnosti. Před rozedněním se vyplatí být u buxusového bludiště a pozorovat s astronomem ze zámecké terasy východ Slunce. Ty, kteří přece jen půjdou do hajan, probudí ve dvou vlnách, v sedm a v devět hodin, knížecí žokej Richard Fletcher, který bude vést ranní rozcvičku. „S návštěvníky se rozloučíme až v neděli ráno o půl desáté podáváním piknikových košů v zámeckém parku. A o desáté nám začíná běžný, nedělní návštěvnický den," dovádí výčet programu Hradozámecké noci až do jeho úplného finále Jiří Senohrábek.

UPOZORNĚNÍ PRO NÁVŠTĚVNÍKY: PROHLÍDKY BĚHEM HRADOZÁMECKÉ NOCI SE KONAJÍ V KAŽDOU CELOU HODINU. DOPORUČUJEME PŘEDCHOZÍ REZERVACI E-MAILEM NA infocentrum@zamekloucen.cz NEBO TELEFONICKY NA 325 585 228.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací