Hradozámecká noc - jak proběhla na zámku Loučeň

Hradozámecká noc - jak proběhla na zámku Loučeň

Publikováno: 07.09.2010
Hradozámecká noc - jak proběhla na zámku Loučeň

Prohlídky každou půlhodinu a současně s nimi každou celou hodinu nový program na zámeckém nádvoří. Taková byla první Hradozámecká noc na zámku Loučeň, která se protáhla až do rána. Zámek Loučeň měl o Hradozámecké noci více návštěvníků, než jihočeská Hluboká.

Na pětatřicet státních hradů a zámků a šest soukromých památkových objektů se zúčastnilo 4. září první Hradozámecké noci v Česku. "Národní památkový ústav chce vytvořit novou tradici noci otevřených dveří na historických šlechtických sídlech. Považujeme to za dobrý nápad, proto jsme se k němu také připojili," řekl Jiří Senohrábek, manažer zámku Loučeň.

Zámek Loučeň pojal už první ročník této akce vskutku grandiózně: Pouze tady a na hradě Karlštejn se o půlnoci, nebo krátce po ní nezavírala brána, ale zámek zůstal otevřen až do rána, kontinuálně až do prvních hodin následujícího regulérního návštěvního dne. Taháky Hradozámecké noci byly především prohlídky s Bílou paní, speciální prohlídky pro děti a čtení pohádek pro dětské publikum v historické knihovně zámku, nebo africký táborák s vyprávěním knížete o jeho afrických loveckých výpravách. Zámek byl o Hradozámecké noci také slavnostně nasvícen, z nádvoří hrála dobová hudba. "Podle neoficiálních statistik přišly třeba na jihočeskou Hlubokou tři stovky návštěvníků, na Loučeň se vypravilo hned na pět set dobrodruhů. V návštěvnickém zájmu se nám tak podařilo porazit i nejznámější symbol mezi českými zámky," komentoval ohlas Hradozámecké noci na Loučeni Jiří Senohrábek.

Atmosféru Hradozámecké noci na zámku Loučeň si můžete vychutnat na přiložených fotografiích.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací