Na Loučeni je ukryt poklad. Cesta k němu se otevře 2. dubna

Na Loučeni je ukryt poklad. Cesta k němu se otevře 2. dubna

Publikováno: 21.03.2011
Na Loučeni je ukryt poklad. Cesta k němu se otevře 2. dubna

Jedna z nejžádanějších zámeckých slavností, hledání pokladu princezny Almérie, se po dvouleté odmlce vrací. Dobrodružnou cestu pohádkovým světem v zámeckém parku za pokladem stráženým půvabnou princeznou bude možné znovu absolvovat první dubnovou sobotu.

První sobotní dubnové odpoledne, tedy v popoledním čase soboty 2. dubna, se bude na zámku Loučeň hledat poklad princezny Almérie. „Hledání pokladu princezny Almérie patřilo k vůbec prvním zámeckým slavnostem, které jsme na Loučeni po otevření v roce 2007 uspořádali. Po dvou ročnících si tato akce vzala oddechový čas, ale protože se množily dotazy rodičů a prarodičů, kdy se zase bude na Loučeni pátrat po dávném knížecím pokladu, rozhodli jsme se po dvouleté pauze akci znovu oživit," řekl manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek.
Za pokladem se děti budou moci vydat průběžně mezi 13. a 16. hodinou ze zámeckého nádvoří, vše potřebné před pátráním dětem sdělí a předají uhrančivé cikánky. Během putování zámeckým parkem za pokladem se dětem připlete do cesty několik pohádkových postav, většinou těch záporných. Jejich cílem bude cestu za pokladem všem malým hledačům řádně zkomplikovat. Děti tak budou muset překonat nástrahy vodníků, čarodějnice, či hejkala. A co víc: budou muset statečně projít peklem. Pokud obstojí, čeká je v závěru cesty velká truhla s drahokamy střežená princeznou. Každý úspěšný hledač si z tohoto pokladu bude moci něco odnést. „Naše zámecká cesta za pokladem je výjimečná v tom, že pracuje s postavou reálné princezny z knížecího rodu Thurn - Taxisů. Princezna Almérie, žijící na přelomu 19. a 20. století, byla proslulá svou zálibou v drahých kamenech. Ta šla dokonce tak daleko, že když se na Loučeni budovaly silnice, Almérie, ač šlechtična, tak trochu ničila práci cestářů, protože rozhrabávala štěrk ve snaze najít mezi ním polodrahokamy," vysvětlil zajímavé pozadí této akce Jiří Senohrábek. Lákadlem na akci je také skutečnost, že princezna Almérie dokonce rozdá třem vybraným malým slečnám, které se vydají za pokladem, náhrdelníky ze své vlastní šperkovnice jako odměnu za dopadení cikánek, které odcizily část pokladu. Program Hledání pokladu princezny Almérie připravil zámek Loučeň ve spolupráci s Turistickým oddílem Duha Loučeň, který vede Vítězslav Černý.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací