Advent na zámku je právě v půli

Advent na zámku je právě v půli

Publikováno: 06.12.2009
Advent na zámku je právě v půli

Dvě ze čtyř adventních nedělí jsou již minulostí. Během první adventní neděle se poprvé nazdobil zámek vánočními dekoracemi. Při druhé adventní neděli se pak slovutné šlechtické sídlo rodu Thurn - Taxisů ocitlo ve víru vánočního jarmarku. Co se ještě dělo během první poloviny adventu na zámku si můžete prohlédnout na našich fotografiích.

Sváteční dojmy ze zámeckých pokojů vyzdobených půvabnými vánočními dekoracemi. Rituál zapálení adventních svíček s desítkami přihlížejících. Strom přání pro děti. Zdobení perníčků a popíjení punče, horkého čaje, ale i mladého vína přímo v historických komnatách zámku. Vánoční jarmark. Obdarování dětí kněžnou či knížetem na konci každé zámecké prohlídky. Zpívání vánočních písní obřímu Mikulášovi a neméně velkému Andělovi. Zámecká zabíjačka. První ze tří adventních koncertů v zámeckém kostele. Toto a mnoho dalších zážitků se nabízelo návštěvníkům prvních dvou adventních nedělí. Představu o tom, jak vypadá advent na zámku Loučeň, si ti, kdo ho ještě nenavštívili, učiní nejlépe z fotografií níže.

Advent je právě ve své polovině. Co všechno ještě můžete na zámku Loučeň před příchodem Štědrého dne zažít?

 

3. adventní neděle (13. 12.) - rozjímání při slavné Rybově mši
Třetí adventní neděle bude v jistém smyslu oddechová. I tentokrát bude šlechta lidem na zámku rozlévat punč a čaj a dětským návštěvníkům rozdávat dárky a čokoládové kuličky, i tentokrát proběhne v poledne rituál zapálení další svíčky na adventním věnci. Jinak bude ale zámecký areál ponořen do většího klidu, než o jiných adventních nedělích. „Činíme tak úmyslně, abychom dali prostor i těch, kdo chtějí zavítat do kouzelného prostředí našeho zámku k pokojnému rozjímání. Těm, kdo si chtějí poslechnout ve skvostném zámeckém barokním kostele slavnou Rybovu Českou mši vánoční, doporučujeme právě termín třetí adventní neděle od 15 hodin. Loni jsme vypsali jen jediný termín Rybovy mše a v kostele s kapacitou zhruba 400 míst nenašli pohodlné místo všichni zájemci. Letos se proto rozezní tóny nejoblíbenější české vánoční skladby hned dvakrát, o třetí a čtvrté adventní neděli. První z obou termínů bude mít nepochybně volnější kapacitu a dobře tak zapadá do poklidného scénáře třetí z adventních nedělí," dává doporučení manažer zámku Jiří Senohrábek.


4. adventní neděle (20. 12.) - unikátní živý betlém a setkání s knížaty i králi
Poslední adventní neděli pojali na zámku jako skutečný vrchol předvánočního období. „Za předchozí dva ročníky si lidé už masově stačili oblíbit náš jedinečný živý betlém, který se na nádvoří zámku objeví tradičně v čase stmívání, tedy od 16 hodin," vyjmenovává Jiří Senohrábek hlavní lákadlo poslední adventní neděle na zámku Loučeň. Jakousi předehrou živého betlému bude o hodinu dříve podruhé opakovaná Rybova mše. Přes den se návštěvníci zámku budou setkávat s knížaty Thurn - Taxis, která předehrají před návštěvníky zbrusu nový rodinný příběh. Toto interaktivní divadlo, kdy se v zámeckých komnatách míchají současní návštěvníci s oživlými bývalými obyvateli zámku, patří tradičně k vyhlášeným programům zámku Loučeň. Po živém betlému se pak mohou návštěvníci vydat ještě na prohlídku zámku při svíčkách. K zámku zavítají o poslední adventní neděli také Tři králové, kteří budou před zraky přihlížejících hledat nejen kometu jako symbol narození Ježíška, ale v předvánočním shonu také jednoho z nich.

Pro ty, kteří by si chtěli užít slavnostní atmosféru na zámku v samotný čas vánočních a novoročních svátků, zůstává zámek Loučeň otevřen také ve dnech 25. - 27. prosince a 1. - 3. ledna vždy od 10 do 17 hodin.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací