Dostaveníčko slavných pozvánka

Dostaveníčko slavných pozvánka

Publikováno: 24.07.2009
Dostaveníčko slavných pozvánka

Srpen začne na zámku Loučeň na Nymbursku vskutku netradičním, slavnostním způsobem. V první srpnový den si tu totiž dávají dostaveníčko slavné osobnosti 19. a 20. století, z nichž mnohé jsou známé nejen u nás v Čechách. Dokazují to jména jako Smetana, Twain, nebo Rilke.

„Vycházíme důsledně z minulosti místa. Na zámku Loučeň se v rámci slavnosti Dostaveníčko slavných objeví v zásadě jen ty osobnosti, které toto kouzelné prostředí skutečně znaly a navštívily. Takový Bedřich Smetana chodíval na zámek opakovaně, dokonce věnoval našemu knížeti jednu svou skladbu. Slavný německý básník Rainer Maria Rilke poznal Loučeň už v dětství, při ozdravných prázdninových pobytech. V dospělosti pak přímo na zámku podvakrát strávil celý měsíc. Přijel na pozvání kněžny Marie Thurn - Taxis, která byla jeho mecenáškou a velkou obdivovatelkou," řekl Jiří Senohrábek, manažer zámku.
Na zámeckém nádvoří předehrají organizátoři návštěvníkům celkem sedm historických scén, které se na zámku skutečně staly. Nezřídka mají humorný podtón, což bude určitě divácky atraktivní. Hlavní role v oživených příbězích z minulosti mají právě slavné osobnosti. Hrát se bude každou hodinu - první ze scén je připravena na 11 hodin, souvislý blok zhruba desetiminutových scén se uzavře posledním vystoupením v 18 hodin. Návštěvníci akce nahlédnou kromě životů již zmíněných osobností také do soukromí žokeje Richarda Fletchera, nebo Alice Masarykové, dcery našeho prvního prezidenta. „Zrzavý Ir Fletcher se knížeti staral o koně. Jako obyčejný podkoní kromě toho dokázal třikrát vyhrát Velkou pardubickou. O Alici Masarykové je známo, že jako dcera ovdovělého prezidenta na sebe vzala roli první dámy, kterou plnila vzorně především na poli charity. „Zda loučeňský kníže Alexander vyhověl její prosbě o podporu jistého projektu její nadace, nebo ji odmítl, to už se dozví návštěvníci našeho Dostaveníčka slavných přímo na místě," láká nezodpovězenou otázkou Jiří Senohrábek. Jasný vrchol programu nastane uprostřed dění, ve 14 hodin. V tomto čase přiveze kočár tažený koňmi na zámecké nádvoří postupně všechny historické celebrity. Nastane tak jedinečný okamžik: Ve stejném čase na stejném místě se sejdou oživlé slavné osobnosti, které se v reálných životech, až na výjimky, nepotkaly. Při tomto setkání také organizátoři stručně podají atraktivní vysvětlení o souvislosti mezi zámkem Loučeň a jednotlivými slavnými, kteří budou defilovat před zraky přihlížejících návštěvníků zámku. Kočár využijí ovšem nejen celebrity, ale také běžní návštěvníci zámku. Od zámecké brány bude možné se svézt do nejbližšího okolí zámku. Trasa jízdy pro zájemce povede částečně i přes upravené, romantické lesní partie.
Diváci se budou s historickými osobnostmi v dobových kostýmech setkávat v blízkosti zámku a v zámeckém parku po celý den, tedy i mimo avizované živé obrazy. „To je vítaná příležitost pro pořízení atraktivní fotografie z výletu k nám na zámek - a na ní jen Vy a Vámi vybraná historická postava," doporučuje Senohrábek.
Program, jak již bylo řečeno, začíná v 11 hodin a protáhne se dlouho do noci. „Večer už bude patřit bytosti nikoli reálné, ale nadpřirozené. Od 19 a 20 hodin jsou totiž připraveny prohlídky zámku s Bílou paní. S tou bude možné nejen poznat historické poklady v zámeckých komnatách, ale dokonce i povečeřet. „Bílou paní možná už vidělo na českých hradech a zámcích mnoho výletníků, ale kdo může říci, že s ní pojedl? Myslíme si, že v nabídce téhle možnosti jsme skutečně jedineční novátoři," míní Jiří Senohrábek. Zájem o večeři s Bílou paní, která začne ve 21 hodin v jednom z klenutých sálů v přízemí zámku, doporučují organizátoři rozhodně ohlásit předem v zámeckém infocentru a rezervovat si tak místa.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací