Dostat se před Vánocemi do formy může být i zábava. Je tu Fit Camp

Dostat se před Vánocemi do formy může být i zábava. Je tu Fit Camp

Publikováno: 24.10.2013
Dostat se před Vánocemi do formy může být i zábava. Je tu Fit Camp

Kdo by nechtěl být krásně štíhlý... Hubnutí je prý nepříjemná dřina? To řekl patrně někdo, kdo si ho nedokáže zpříjemnit! Hubnout můžete i s potěšením. Třeba teď na podzim při tzv. Fit Campu s profesionálními trenéry poprvé v kouzelném prostředí zámeckého areálu. Nejvyšší čas, pokud chcete na rodinných fotografiích pod vánočním stromečkem vypadat k světu.

Chcete skočit do blížících se vánočních svátků, která štíhlé postavě příliš nepřejí, bez kil navíc? Bez břišních pneumatik, které vánoční cukroví jenom přifoukne? Každý asi odpoví ANO. Málokomu se ale chce hubnout v koutku o samotě na rotopedu. „I hubnout se dá příjemně, zábavně a ve společnosti," říká Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň. A hned také nabízí řešení: „Kontaktovali jsme nejlepší fitness cvičitele a společně jsme dali dohromady kondiční a zábavný čtyřdenní program, který bude o kapkách potu, ale zdaleka ne jen o nich."

Základem zámeckého Fit Campu jsou 4 devadesátiminutové lekce s nejžádanějšími fitness nástroji a pomůckami a nejúčinnějšími cviky na zpevnění postavy. „Naši klienti a především klientky se mohou na zámku Loučeň na vlastní kůži přesvědčit, jak jim pomůže posílit nejen svaly, ale i vlastní sebevědomí třeba TRX, kettlebel, nebo lanový systém Gun-Ex," říká fitness specialistka Kristýna Šrámková. Pokud snad některým čtenářům znějí tyto zkratky a slovní spojení jako zvuky z cizího jazyka, vysvětlujeme je v této aktualitě níže. Součástí programu jsou také přednášky a workshopy zaměřené na zdravou výživu, kompenzační formy cvičení a relaxační techniky. „Na Loučeni získáte od odborníků jasné návody na efektivní cviky či opravdu zdravý a vyvážený jídelníček," zaručuje Kristýna Šrámková. Pokud to počasí dovolí, odehrají se všechny, nebo alespoň některé z lekcí v kouzelném prostředí zámeckého parku, kde se jeho účastníkům bude pod staletými stromy dýchat obzvlášť příjemně. V opačném případě se v příjemnou, klimatizovanou tělocvičnu promění kongresový sál s denním světlem, odkud mohou účastníci třeba hned po cvičebním bloku zavítat do bazénu, do sauny, nebo na masáž.

Po poctivé práci, v tomto případě tréninku, dojde ale i na koláče. Ty z těsta a cukru se sice s kondičním cvičením, pokud má mít hmatatelné výsledky, přímo nesnoubí, na zámku Vám je ale dokážou nahradit dobrou zábavou a pestrým doprovodným programem. „Ženský živel jistě přivítá tvůrčí dílny pečení, rukodělné tvorby nebo malování v plenéru zámeckého parku, pochopitelně dle vlastní volby," říká manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek a dodává: „Trenér na jeden, ten nejteplejší večer z celého pobytu jistě přimhouří jedno oko a dovolí účastníkům opéci si vuřty u plánovaného táboráku. Zvlášť benevolentně pak těm, kdo si v recepci zámeckého hotelu zapůjčí následující den ráno jízdní kolo a pár kalorií tak spálí."

Obzvlášť příjemný je fakt, že při kondičním pobytu na zámku budou mít dámy postaráno i o děti, které by případně chtěly vzít s sebou. „Možné je hlídání dětí, počítáme pak při stravování s odpoledními svačinami pro děti a večer pak s pohádkou na dobrou noc, o kterou se postaráme místo maminek," slibuje Kateřina Šrámková ze zámku Loučeň.

V ceně pobytu je pochopitelně i kompletní stravování, tedy plná penze. „Jídelníček byl sestaven nutričním poradcem," říká vyznavač zdravého životního stylu Michal Dostal. Pobyty, jejichž cena začíná na 3 990 Kč, nabízíme ve třech termínech, a to 26. - 29. října, 24. - 27. listopadu a 6. - 9. prosince 2013," dodává manažer zámku Jiří Senohrábek.

Fit Camp
Čtyřdenní podzimní pobyty na zámku s účinným kondičním cvičením, přednáškami o zdravém životním stylu a zábavným doprovodným programem
ZÁMEK LOUČEŇ
26. - 29. října
24. - 27. listopadu
nebo 6. - 9. prosince 2013
Cena od 3 990 Kč

 

Během cvičení proděláte cenné zkušenosti s nejmodernějšími fittnes pomůckami a metodami, jako jsou:

TRX... Jde o nejžádanější fitness nářadí posledních let. Jedná se o závěsný posilovací systém, který aktivuje stabilizační svalstvo po celou dobu cvičení. Závěsné cvičení rozvíjí tělesnou sílu pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh.

Kettlebel neboli ruská činka... Jedná se o cvičební náčiní naopak s dlouholetou tradicí. Nárůst popularity a nezastupitelné místo mezi pomůckami funkčního tréninku si kettlebel získal díky komplexnosti jednotlivých cviků, které pomáhají rozvíjet sílu, vytrvalost a flexibilitu najednou.

Gun-Ex... Záhadné spojení označuje revoluční tréninkový systém využívající lana s vysokou hmotností. S těmito lany je možné provádět cviky, které rozvíjejí sílu, rychlost, dynamiku a flexibiltu.

ViPR ... Vznikl jako pomůcka pro skloubení funkčního pohybu se silovým tréninkem. S touto tréninkovou pomůckou lze vytvořit zásobník cviků kombinujících zvedání, posouvání, otáčení a dalších integrovaných pohybů, které v kombinaci se zatížením přináší efektivní výsledky.

BOSU... Zkratka vznikla z anglického spojení "both sides up". Jedná se o oblíbenou balanční pomůcku, která má svůj původ v rehabilitaci. Pomůcka připomíná rozpůlený míč, z jedné strany je plochá, z druhé vypoulená. Balanční cvičení na BOSU vede k cílenému formování a posílení svalů celého těla.

 


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací