Den otců přinese volný vstup pro táty a hrátky s Igráčkem

Den otců přinese volný vstup pro táty a hrátky s Igráčkem

Publikováno: 10.06.2013
Den otců přinese volný vstup pro táty a hrátky s Igráčkem

Na jaře jsme v poměrně rychlém sledu oslavili postupně MDŽ, Den matek a Den dětí. V zájmu zachování rovnováhy přichází zámek Loučeň již tuto neděli, tedy 16. června, také s Dnem otců. Tátům nabízí volný vstup do areálu, pivko zdarma pro 100 nejrychlejších otců a především velkou hru na povolání v zámeckém parku s nesmrtelnou postavičkou Igráčka, se kterou si hráli už dnešní otcové a kterou milují i současné děti.

Tradice slavení Dne otců je živá především v Americe. Slaví se ale živě také ve Skandinávii, státech Pyrenejského poloostrova, nebo třeba v Bulharsku. Česku se dlouho vyhýbala. Dokud se nenašlo pár průkopníků, mezi něž patří i zámek Loučeň. Ten si, spolu s většinou míst v Evropě, připomene Den otců v neděli 16. června.

Tátové slaví, zámek naděluje

„K svátku se obvykle dávají dárky. Těmi našimi jsou vstup zdarma do zámeckých labyrintů pro všechny otce, pivo zadarmo pro první stovku příchozích tátů a především velká hra s Igráčky v zámeckém parku, které by se měli zúčastnit hlavně tátové," řekla Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň.

Den, kdy se po letech plní klukovské sny

Při jednotlivých disciplínách si budou moci tátové vyzkoušet pár povolání, o kterých určitě snili jako kluci: V soutěžních úkolech se tak mohou postupně proměnit v popeláře, hasiče, kominíky, nebo zahradníky. „A jako dospělí chlapi určitě uvítají i to, že se během soutěže potkají se zdravotní sestřičkou, nebo kuchařkou," dodává manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek.

Táta v akci

Při soutěžích půjde často o interakci tatínka a jeho dítěte. Některé úkoly budou ale určeny výhradně pro tatínky, kteří se tak budou moci nechat vzácně unášet pozůstatky své klukovské duše. S poštákem si vyzkouší trojskok s těžkou pošťáckou brašnou, pod dohledem dopravního policisty si zajezdí. Průvodčí jim svěří do rukou oblíbené štípací kleštičky. A konečně s píšťalou výpravčího tátové poměří kapacitu svých plic.

Výstava Fenomén Igráček

V komorní expozici zámku se zároveň ten den otevírá výstava Fenomén Igráček, která představí nejen tuto oblíbenou pohyblivou figurku s náčiním v mnoha profesních variacích, ale také stavebnici Roto.

Na klukoviny není nikdy pozdě

„Loučeňský den otců dovolí tátům spáchat beztrestně po hezky dlouhém čase, kdy jsou společností nuceni krotit svoji spontánnost, zase pár klukovin. A tyhle klukoviny je navíc nebudou nic stát," shrnul ve dvou větách výhody loučeňského Dne otců Jiří Senohrábek.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací