Dejte pozor při parkování před zámkem

Dejte pozor při parkování před zámkem

Publikováno: 17.05.2011
Dejte pozor při parkování před zámkem

Stupňující se zájem o labyrintárium, park a zámek na Loučeni nás velmi těší. V souvislosti s rostoucí návštěvností se objevuje vedle spousty pozitiv ale také jedno negativum: problémy s parkováním.

Přijíždí Vás stále více, milí návštěvníci zámeckého areálu. To nás motivuje k vytváření stále nových a nových programových nabídek, které se Vám, soudě podle Vašich reakcí, většinou velmi líbí. Denně slýcháme od malých i velkých, že jsme zámkem s nejlepším programem a že u nás si můžete výlet skutečně užít. Děkujeme.

Zatímco zámek a labyrintárium si s rostoucím počtem návštěvníků poradí, parkoviště před zámeckou branou bohužel není nafukovací. Mnozí z Vás chtějí mít celkem pochopitelně auto co nejblíže zámecké bráně. A při naplněnosti parkoviště před zámeckou branou parkují také podélně u silnice, nebo na lemu parkoviště, což výslovně zakazují dopravní značky.

Policie České republiky nás upozornila, že v příštích dnech zpřísní opatření proti špatně parkujícím řidičům. Upozorňujeme Vás tedy, parkujte ve svém vlastním zájmu a v zájmu své peněženky prosím tak, abyste neporušovali dopravní předpisy. Určitě byste nechtěli, aby se Vám výlet na Loučeň prodražil až o 2 000 Kč - tolik totiž obnáší maximální možná pokuta, kterou Vám policisté za špatné parkování mohou udělit.

Parkovacích kapacit je v obci dostatek - jen je potřeba při naplněnosti nejbližšího parkoviště před zámeckou branou poodjet trochu dál a k zámku pak vážit pár desítek kroků. Kromě parkoviště před zámeckou branou můžete využít také následující parkoviště:

  • parkoviště pod kaštany U Ottomanských (při hlavní komunikaci, 250 m od vstupu do zámeckého areálu)
  • parkoviště na návsi u Jednoty (400 m od vstupu)
  • parkoviště u obecního úřadu (750 m od vstupu)

Výslovně upozorňujeme řidiče autobusů, že parkoviště před zámeckou branou není pro autobusy určeno. Je nutné s autobusem poodjet na parkoviště pod kaštany U Ottomanských, či ještě lépe do obce Patřín bezprostředně sousedící s Loučení (1, 5 km), kde jsou k dispozici dostatečné plochy pro parkování autobusů.

Schovejte si peníze na zážitky, občerstvení a třeba i nějaký ten dárek pro Vaše děti, nebo pro ty blízké, kteří se nevydali na výlet s Vámi. Investovat do policejních pokut se krajně nevyplatí.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací