Dáda Patrasová alias Xénie ovládla Pohádkové království

Dáda Patrasová alias Xénie ovládla Pohádkové království

Publikováno: 04.10.2010
Dáda Patrasová alias Xénie ovládla Pohádkové království

Dáda Patrasová alias princezna Xénie poctila v sobotu 2. října osobní návštěvou Pohádkové království princezny Arabely, jehož vladařským sídlem bude až do 28. listopadu zámek Loučeň. Setkala se tu s Vilibaldem, Arabelou, panem Majerem, Fantomasem, Trpaslíky, Vodníkem, ale především se stovkami malých princezen, které se nechaly nadchnout jejími písničkami. Na zámku Loučeň také Arabela s Xénií odložily na dva měsíce svůj bohatý šatník.

Zámeckou slavností Pohádkové království princezny Arabely byla na zámku Loučeň v sobotu 2. října velkolepě otevřena výstava kostýmů z televizního seriálu Arabela, kterou hned v den vernisáže vidělo téměr patnáct set návštěvníků. Poté, co o výstavě velmi erudovaně promluvila ráčkující odborná kurátorka, známá z televizních obrazovek pro svůj zasvěcený komentář monumentálního sousoší Muž slinící si prst a jeho přátelé, přestřihl Fantomas, který se, jako vždy, objevil na místě až na poslední chvíli, slavnostně pásku a výstavu zhlédli první návštěvníci.

Odpoledne dorazila také princezna Xénie, alias Dagmar Patrasová, aby potěšila děti besedou nazvanou Byla jsem Xénií, následnou autogramiádou a především spoustou svých písniček. V parku se děti setkávaly a soutěžily s Vilibaldem, Šípkovou Růženkou, Fantomasem, nebo Čarodějnicemi. Svou Hodinu zpěvu tu měla s dětmi také slečna Millerová. "Výjimečně nebyla přísná, jak ji známe z televizních obrazovek. Dokonce dětem za správné odpovědi při hodině rozdávala sladkosti," komentoval nečekanou proměnu jindy strohé a nepříjemné slečny Millerové manažer zámku Jiří Senohrábek. V pravý rajský odvaz se proměnil Diskoples v říši pohádek, při kterém posloužil jako parket světelný labyrint na nádvoří zámku. Nejaktivnějšími tanečnicemi, které dirigovaly taneční kroky dětí, byly Sněhurka, Bílá paní, Dvorní dáma a především samotná Arabela, která na ples dorazila ve své slavné bílé halence a kloboučku, tedy moderním oděvu, který nosila v Říši lidí. Spousta dětských návštěvníků zavítala na Loučeň v pohádkových kostýmech - nejen proto, že pro děti v pohádkovém ustrojení bylo vstupné zdarma. "Ty malé slečny, které přijely k bráně zámku v civilu, měly ještě příležitost proměnit se v princezny na samotném zámku. Jedna zdejší dospělá princezna se svojí komornou totiž měly v síni v přízemí zámku připraveno několik šatů, do kterých pomáhaly malým návštěvnicím. A pak jim dokonce dovolily, aby se šly ven svézt připraveným kočárem taženým krásným vraným koněm," prozradil manažer zámku Jiří Senohrábek.

"Udělujeme velkou pochvalu všem pohádkovým bytostem a tak i celému super zorganizovanému kolektivu zaměstnanců zámku Loučeň. Prožili jsme s dcerkou krásný den na zámku Loučeň," napsali nám v první písemné reakci návštěvníků ještě večer po skončení akce Šamalovi.

Ten, kdo se v sobotu 2. října do Pohádkového království princezny Arabely nevypravil, má ještě šanci se s Arabelou setkat některý říjnový, nebo listopadový den. "Výstava kostýmů z televizního seriálu Arabela, kterou považujeme za obrovsky přitažlivý magnet jak pro rodiny, tak i pro výlety základních či mateřských škol, je na zámku Loučeň k vidění až do 28. listopadu. O víkendech je přístupná od 10 do 17 hodin. Ve všední den ji otevřeme nejen všem předem nahlášeným skupinám, ale i rodinným výpravám od 4 osob, které se předem nahlásí," říká manažer zámku Jiří Senohrábek.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%

 

 


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací