Cukrové slavnosti a sladkosti již tento víkend

Cukrové slavnosti a sladkosti již tento víkend

Publikováno: 30.08.2010
Cukrové slavnosti a sladkosti již tento víkend

Zámek, jehož knížecí obyvatelé patřili k zakladatelům cukrovarnictví, nyní poprvé pořádá Cukrové slavnosti. Děti se mohou těšit na pohádky O veliké řepě a Koblížek na cestách, na spoustu soutěží, či stavění zámku z cukru. Dospělí si odnesou recepty od kněžny Karolíny, nebo poměří znalosti v rodinném kvízu. V parku vyroste Perníková chaloupka a kromě perníkových tašek se bude sklízet i strom zvaný bonbónovník.

Prázdniny a dovolené se pomalu chýlí ke svému konci. Ale nezoufejte. Je na co se těšit i po návratu do školních lavic a mnohdy dusných kanceláří.
Hned v sobotu 4. září se budete moci na zámku Loučeň vrátit do prázdninové nálady. Pořádají se tu totiž ojedinělé Cukrové slavnosti a sladkosti. Zámek tak vzdá hold bílému zlatu, které výrazně pomohlo prosperitě knížecímu rodu Thurn - Taxisů, který vlastnil Loučeň od počátku 19. století. V nedaleké Dobrovici založili Thurn - Taxisové už roku 1831 cukrovar, který je dnes nejstarším dosud pracujícím cukrovarem v Česku. „Jsme rádi, že se s námi do oslav Cukrových slavností pustilo i Muzeum cukrovarnictví v Dobrovici. Zatímco my vypravíme na cestu do Dobrovice náš knížecí pár, návštěvníci loučeňského zámku zase budou potkávat poselstvo z cukrovaru, slečnu Kostku cukrovou a pana Lízátka Lepivého," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek.
Na zámeckém nádvoří bude po celý den cukrový jarmareček, kde bude možné ochutnat i takové pochoutky, jako jsou ovocné špízy, sladké pirožky, mandle v karamelu, nebo orientální cukrovinky. Sladkosti se také stanou odměnou snad desítky připravených soutěží. Do velké části z nich se budou moci zapojit tentokrát nejen děti, ale i jejich rodiče, či prarodiče. Celou rodinu určitě pobaví třeba soutěž Koláčku, otřes se, která někoho z jejích členů obohatí o slušnou finanční částku, zapečenou v mincích do chutného koláče. Dospělým návštěvnicím předá navíc kněžna Karolína cenné recepty a otevře pro ně dvakrát, vždy na půlhodinku, Cukrárnu U lineckých srdíček. Pro dospělé je určena také originálně napsaná mystifikační fraška Tajná schůzka na Loučeni, která je v zámeckém amfiteátru na programu ve 13.30 hodin.
Sladký den na zámku Loučeň ale bude patřit především dětem. Ty se dvakrát vydají s kněžnou a malým knížecím synem Pašou do parku na sklizeň exotického bonbónovníku. Cestou možná minou perníkovou chaloupku, kde bude možné si odloupnout skutečný perník - jen je třeba dát si pozor na Ježibabu. Také pohádky, které jsou na programu, se točí kolem cukru a sladkostí - hodinu před polednem se hraje pohádka Koblížek na cestách, kterou po potlesku doprovodí koblihové hody, o třetí hodině odpolední se pak budou moci děti interaktivně zapojit do pohádky O veliké řepě. Jedlíci mají šanci nadlábnout se při pojídání proslulých sladkých zámeckých specialit, totiž Čápů s mákem a Ftipné kaše, a ještě vyhrát za nejrychlejší konzumaci pěknou cenu. „Cukrovými slavnostmi a sladkostmi dětem prostě na Loučeni prodlužujeme prázdniny, bude to od nás doslova takový bonbónek navíc, nebo spíš hromada bonbónků," glosuje Jiří Senohrábek ze zámku Loučeň.

Cukrové slavnosti a sladkosti na loučeňském zámku probíhají ve spolupráci s cukrovaremTTD v Dobrovici.Dobrovická muzea mají na tento den připraven také bohatý program, a Dobrovice je necelých 15 minut jízdy autem.

Zajímavostí znějící až neuvěřitelně je fakt, že první zářijovou sobotu bude zámek Loučeň pro návštěvníky otevřen nepřetržitě, ve 24 hodiny trvajícím maratónu. Na Cukrové slavnosti a sladkosti, které končí v pozdním sobotním odpoledni, totiž plynule navazuje Hradozámecká noc, nekonečná série speciálních prohlídek zámku a večerních programů na zámeckém nádvoří a v jeho okolí, která se protáhne až do nedělních ranních hodin. Součástí programu Hradozámecké noci jsou třeba prohlídky zámku s atronomem či Bílou paní, nebo africký táborák Podrobnosti najdete v další zprávě.

HLAVNÍ PARTNER AKCE

%img-1590-s%


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací