Zámek z cukru a koláče se zapečenými mincemi si nenechalo ujít téměř dva tisíce lidí

Zámek z cukru a koláče se zapečenými mincemi si nenechalo ujít téměř dva tisíce lidí

Publikováno: 05.09.2010
Zámek z cukru a koláče se zapečenými mincemi si nenechalo ujít téměř dva tisíce lidí

Prázdniny sice skončily, ale touha vychutnávat si cestovatelské zážitky u milovníků hradů a zámků, zdá se, nemizí. Potvrzuje to návštěvnost Cukrových slavností, za kterými přijelo v sobotu 4. září 1 800 návštěvníků. Dalších 500 hostů si vychutnalo v závěru stejného dne kouzlo loučeňské Hradozámecké noci.

V sobotu 4. září se vše na zámku Loučeň točilo kolem cukru. Na zámku Thurn - Taxisů, zakladatelů českého cukrovarnictví, se totiž slavily Cukrové slavnosti a sladkosti.

Rodiny soutěžily o ceny v kvízu týkajícím se zpracování cukru. Pak se mohli tátové, mámy a jejich děti zakousnout do koláče, ve kterém bylo zapečeno několik mincí. Ti, kdo měli ve svém koláči mincí nejvíc, si odnesli další cenu. V parku děti loupaly perníčky z Perníkové chaloupky. Odpoledne se na zámeckém nádvoří stavěl zámek z kostek cukru. Na zámku mlsala knížecí rodina v ozvláštěných prohlídkách historických interiérů bonbóny. Kněžna Karolína rozdávala dámám recepty na sladké pochoutky ze starých zámeckých kuchařských knih. Dokonce i pohádky měly své sladké či cukrové hrdiny: Ta dopolední vyprávěla o Koblížkovi na cestách, odpolední pak O veliké řepě.

Atmosféru jedinečného dne si můžete vychutnat a přiblížit, ať už jste byli, či nebyli účastníky Cukrových slavností, v bohaté obrazové příloze.

HLAVNÍ PARTNER AKCE

%img-1590-s%


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací