Čtyři divy proslunily hudbou první srpnovou neděli

Čtyři divy proslunily hudbou první srpnovou neděli

Publikováno: 07.08.2012
Čtyři divy proslunily hudbou první srpnovou neděli

Koncert Hudební perly baroka obohatil program zámku těm, kteří dorazili na Loučeň první srpnovou neděli. Ženské kvarteto Barocco Vivo sklidilo největší úspěch houslovou sonátou č. 1 Jeana Marie Leclaira z poloviny 18. století a také originálním zněním velšské renesanční písně, kterou pod názvem Lucerna nazpívala v češtině Marta Kubišová.

Mnoha zážitky lahodícími především uchu odměnilo ženské kvarteto Barocco Vivo všechny posluchače jejich koncertu Hudební perly baroka, uspořádaného po pravidelné nedělní bohoslužbě, odpoledne 5. srpna, ve slušně zaplněném zámeckém kostele Nanebevzetí P. Marie. Za cembalem seděla půvabná Petra Ždárská, s houslemi v ruce excelovala procítěná Martina Štillerová. Violoncello ovládala původem rakouská hudebnice Theresia Kainzbauer, která si v předvečer koncertu prohlédla poprvé proslulé loučeňské labyrintárium. Tři nástroje doprovázely pevně posazený mezzosoprán Jitky Kopřivové, původem mladoboleslavské pěvkyně, školené pod Alpami, v rodném kraji W. A. Mozarta.

"Hrajeme spolu v tomto složení poprvé. Zkoušky napověděly, že by koncert mohl dopadnout výborně. To by mohl být počátek naší pevnější spolupráce," řekla před koncertem cembalistka Petra Ždárská. Dobrá předtucha se potvrdila: Příslovečný náboj získal zhruba osmdesátiminutový koncert především ve své druhé polovině. Zlomovým okamžikem byla procítěná hoslová Sonáta č. 1 Jeana Marie Leclaira v podání čerstvé maminky Martiny Štillerové.

Koncert se uskutečnil za laskavé podpory Raiffeisenbank a ve spolupráci s Rakouským kulturním institutem v Praze.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací