Skandál na jarmarku: Podvodník nabízel falešnou mořskou pannu

Skandál na jarmarku: Podvodník nabízel falešnou mořskou pannu

Publikováno: 05.06.2011
Skandál na jarmarku: Podvodník nabízel falešnou mořskou pannu

Zámecký jarmark na Loučeni se při svém 4. ročníku poprvé protáhl na celý víkend. Za trhovci, kejklíři a mořskou pannou zavítalo na dva tisíce osob. Během programu se odehrál i jeden skandál: Podvodník se pokusil nabídnout knížeti falešnou mořskou pannu. Navíc v lihu.

V atmosféře lehce přes tropickou třicítku se odehrály oba dny již 4. ročníku zámeckého jarmarku, který se konal první červnový víkend, tedy ve dnech 4. - 5. června.

Exotická zásilka dlouho pohřešována: v balíku je mořská panna

Čím se letošní ročník odlišoval od těch předchozích? Především exotickou zásilkou, kterou si nechal zaslat kníže. Zásilka měla živý obsah - mořskou pannu z Tichomoří. Jenže na loučeňské poště se cenná zásilka ztratila a kníže ji celý den hledal. "Návštěvníci vypátrali mořskou pannu dříve, než samotný kníže, kterému se to povedlo až v podvečer, na samotný závěr jarmarečního programu. V tu chvíli už desítky dětí měly za sebou jízdu na člunu po Nebeském rybníku za vodníkem a čerstvě rozkvetlými lekníny, kterou absolvovaly právě ve společnosti mořské panny," sdělil manažer zámku Jiří Senohrábek.

Pokus o podvedení důvěřivého knížete se nezdařil

Jistý podvodník využil této napjaté situace a jako pravou mořskou pannu chtěl podstrčit knížeti obyčejnou, byť umně vytvořenou polyuretanovou panenku, navíc nikoli živou, ale naloženou v lihu. To ovšem narazil, protože knížeti Alexandrovi byla přesná podoba mořské panny známa z jeho mnoha exotických cest po světě a trapný plagiát tak snadno odhalil.

Souboj s medvědem měl nečekané rozuzlení

Nečekané rozuzlení měl lítý souboj návštěvníků se slovenským medvědem, schovaným do poslední chvíle za plentou. Jarmark poctila svojí návštěvou poprvé kapela Třehusk a především světoznámý silák Tvrdko Pendovič. Návštěvníci se také učili žonglovat s talíři na tyči. "Pro začátečníky jsme pro jistotu zvolili talíře plastové, abychom neudělali zbytečnou škodu," řekla koordinátorka zámeckých slavností Noemi Koukolová.

O atmosféře 4. zámeckého jarmarku na Loučeni nejlépe vypovídá připojená bohatá fotogalerie.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací