Děti byly za jediný den knížecími hosty, závodníky i hledači pokladů

Děti byly za jediný den knížecími hosty, závodníky i hledači pokladů

Publikováno: 14.04.2011
Děti byly za jediný den knížecími hosty, závodníky i hledači pokladů

Při Charitativním dětském dnu ve čtvrtek 14. dubna udělal zámek ve spolupráci s nadací Kapka naděje Venduly Svobodové a závodním týmem MenX, který celou akci sponzorsky zaštítil, radost více než šesti desítkám dětí z dětských domovů, či malých onkologických pacientů.


Rozličné role si během jediného dne vyzkoušelo více než šedesát dětí, které pozvala jménem své firmy manažerka závodního teamu MenX Veronika Weinfurtová spolu s nadačním fondem Kapka naděje minulý čtvrtek, 14. dubna, na zámek Loučeň na Nymbursku.

Děti z dětských domovů v Nymburce a Krásné Lípě a také bývalí pacienti jedné pražské onkologické kliniky, kterou podporuje Kapka naděje, přivítaly na zámku zdejší kněžny, které pro děti přichystaly kromě velikonoční prohlídky zámku také soutěž a po jejím skončení předaly každému z děti velikonoční pozornost.

Velikonocemi to dýchalo i na speciální velikonoční výstavě v přízemí zámku, kterou děti navštívily následně. „Sama jsem moc překvapená, jak krásné věci jsou tu k vidění. Ty dámy, které tu předvádějí zdobení kraslic starými technikami a zdobení velikonočních perníčků, jsou neuvěřitelně šikovné," komentovala vystavené exponáty Veronika Weinfurtová, manažerka firmy MenX, která Charitativní dětský den na zámku Loučeň připravila a finančně zaštítila.

Následně se děti setkaly s Michaelem Vorbou, předním jezdcem závodního týmu MenX, a mohly usednout za volant jeho závodního ferrari, přistaveného uprostřed zámeckého nádvoří. „To bude hezká památka na dnešní výlet," komentovalo několik dětí situaci, kdy se fotily u závodního vozu i se slavným jezdcem. Některé, většinou ty větší, se nechaly fotografovat i samotné za volantem závodního vozu, menší pak nastoupily po trojicích na start závodu na koloběžkách kolem zámecké kašny.

Po závodnické části programu se všichni dětští hosté vydali do zámeckého parku, kde je knížecí nadlesní seznámil s nejzajímavějšími a nejstaršími stromy. Pod nimi se vzápětí pátralo po dávném pokladu. „Hledání pokladu, ukrytého loučeňskou princeznou, bavilo většinu našich svěřenců z celého programu asi nejvíc, byl na nich vidět zájem a vyložené ponoření do hry," shodl se pedagogický doprovod z Dětského domova v Nymburce. V zámecké restauraci, která nese pro děti poutavý název Vtipná kaše, se malí zámečtí hosté pochopitelně především najedli. Došlo tu ale i na milé setkání s Vendulou Svobodovou, prezidentkou nadačního fondu Kapka naděje, která se spolu s dětmi účastnila hledání pokladu.

Závěr charitativního dětského dne na zámku Loučeň patřil táboráku za přítomnosti zdejšího knížete a také rozdávání diplomů a věcných cen všem dětem. Jedno z dětí, devítiletá Maruška Karchňáková, ovšem dostalo o něco více dárků, než všichni ostatní. „Maruška má v sobotu narozeniny, ale těsně předtím odjíždí do ozdravovny, tak měla velkou starost o to, že své narozeniny nestihne oslavit se svými nejbližšími kamarády. Jsem moc ráda, že jsme jí mohli blahopřát zde na zámku a že se ke gratulantům připojily vedle knížete s kněžnou také děti, které dnes při soutěžích viděla poprvé. Na tyhle narozeniny Maruška určitě nezapomene," řekla Mirka Hošková, Maruščina kmenová teta z Dětského domova Krásná Lípa. „Maruška si tuhle netradiční gratulaci určitě zaslouží. Spolu s dalšími dětmi z Dětského domova v Krásné Lípě se totiž dobrovolně vzdala na několik měsíců svého kapesného, aby pomohla důvěřivému seniorovi, kterého před nedávnem v jeho bytě okradl falešný sčítací komisař. Úsměv na tváři Marušky i dalších dětí byl pro všechny organizátory, a tím mluvím i za Kapku naděje a především za sponzora celé akce, firmu MenX, tou největší odměnou," řekl po skončení Charitativního dětského dne na zámku Loučeň jeho manažer Jiří Senohrábek.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací